БЕЛ: Андерлехт славио без Срба!

Великан са новим тренером тријумфовао у Мехелену - 3:4 (1:4).

Фудбал 14.10.2017 | 09:00
Нова ера Андерлехта на челу са Хеином Ванхајзебруком на клупи почела је тријумфално на гостовању у Мехелену - 3:4 (1:4). Истина, можда корпулентни тренер неће бити срећан јер је његов тим примио чак три гола, али је битно да је победа уписана и да се кренуло ка одбрани титуле у којој доста заостају.

Занимљив је био избор новог тренера. На први поглед у новој екипи Андерелехта као да нема више места за Србе, а ако је Урош Спајић због повреде зглоба изостао, чуди што је до скоро стандардни Иван Обрадовић седео на клупи (ушао у последњим секундама). Бриселски великан је одиграо полувреме из снова, преко Геркенса, два пута Оњуекуруа иТеодорчука, стигао до великих 4:1 и онда се - опустио.

Домаћин је знао то да искористи, захвлајујући головима Педерсена и Бандеа у другом полувремену увео је меч у неизвесну завршницу, али није имао снаге за коначни ударац. Српски интернационалац Урош Витас замењен је у редовима домаћина после првих 45 минута.