BEL: Anderleht slavio bez Srba!

Velikan sa novim trenerom trijumfovao u Mehelenu - 3:4 (1:4).

Fudbal 14.10.2017 | 09:00
Nova era Anderlehta na čelu sa Heinom Vanhajzebrukom na klupi počela je trijumfalno na gostovanju u Mehelenu - 3:4 (1:4). Istina, možda korpulentni trener neće biti srećan jer je njegov tim primio čak tri gola, ali je bitno da je pobeda upisana i da se krenulo ka odbrani titule u kojoj dosta zaostaju.

Zanimljiv je bio izbor novog trenera. Na prvi pogled u novoj ekipi Anderelehta kao da nema više mesta za Srbe, a ako je Uroš Spajić zbog povrede zgloba izostao, čudi što je do skoro standardni Ivan Obradović sedeo na klupi (ušao u poslednjim sekundama). Briselski velikan je odigrao poluvreme iz snova, preko Gerkensa, dva puta Onjuekurua iTeodorčuka, stigao do velikih 4:1 i onda se - opustio.

Domaćin je znao to da iskoristi, zahvlajujući golovima Pedersena i Bandea u drugom poluvremenu uveo je meč u neizvesnu završnicu, ali nije imao snage za konačni udarac. Srpski internacionalac Uroš Vitas zamenjen je u redovima domaćina posle prvih 45 minuta.