ФРА: Лион срушио Монако у 95. минуту!

Фекиров пројектил убио шампиона у 95. минуту! Лион славио фантастичним поготком одличног офазнивног везисте – 3:2.

Фудбал 13.10.2017 | 23:28
Фантастично отварање деветог кола француске Лиге 1. Пет голова у Лиону, један више у мрежи шампиона Монака. Кнежеви су два пута стизали предност домаћина, али за трећу нису имали времена. Набул Фекир је фантастичним пројектилом из слободног ударца у 95. минуту обрадовао своје навијаче и екипу Бруна Женесија приближио водећим тимовима Лиге 1 – 3:2 (2:2).

Четири поготка постигнута су у првом полувремену. Домаћина је прво у вођство довео Маријано Дијаз, а потом јунак Фекир, док су изједначења саставу Леонарда Жардима доносили Рони Лопес и Адама траоре.

Да су остали без два бода, далеко више разлога за незадовољство имали би домаћи играчи, који су три пута погађали оквир гола на којем је стајао Данијел Субашић, док су гости то учинили једном преко Траореа. Ипак, бод није задовољавао ни једне, ни друге, па су у финишу кренули на све или ништа, а тамо је одлучила мајсторија сјајног француског везисте пореклом из Алжира.

Монако заостаје три бода за лидером Пари Сен Жерменом, који већ сутра има прилику да се озбиљно зацементира прво место.

Стрелац одлучујућег поготка био је Набил Фекир у петом минуту надокнаде, доневши велико славље не само својим навијачима, већ и присталицама ПСЖ.

Он је фантастично извео слободан ударац, лукаво шутирао и погодио доњи леви угао гола који је бранио Данијел Субашић.

Од пет голова, четири су виђена у првих 35 минута – добили смо голеаду, иако се очекивало да ће бити још погодака, мреже су мировале све до самог краја меча.

Лион је повео већ у 11. минуту преко Дијаса који је на другој стативи сачекао центаршут Фекира, али је Рони Лопес само неколико минута касније изједначио – Кеита га је одлично проиграо, он побегао одбрани и рутински погодио ближи угао за 1:1.

Ни ту није био крај узбуђењима – Фекир је искористио смушеност одбране гостију и вратио вођство Лиону, да би Кејта фантастичним ударцем са 17-18 метара закуцао лопту под пречку и, чинило се, поставио коначан резултат.

Ипак, пред сам крај, Фекир је успео да постигне победоносни гол за огромно славље на трибинама.

Овај резултат у дербију највише на руку иде Пари Сен Жермену, који ће на гостовању Дижону имати прилику да додатно побегне ‘Кнежевима’.

Монако је остао други на табели са 19 бодова, три мање од ’Светаца’, док је Лион на позицији испод са три бода мање.