FRA: Lion srušio Monako u 95. minutu!

Fekirov projektil ubio šampiona u 95. minutu! Lion slavio fantastičnim pogotkom odličnog ofaznivnog veziste – 3:2.

Fudbal 13.10.2017 | 23:28
Fantastično otvaranje devetog kola francuske Lige 1. Pet golova u Lionu, jedan više u mreži šampiona Monaka. Kneževi su dva puta stizali prednost domaćina, ali za treću nisu imali vremena. Nabul Fekir je fantastičnim projektilom iz slobodnog udarca u 95. minutu obradovao svoje navijače i ekipu Bruna Ženesija približio vodećim timovima Lige 1 – 3:2 (2:2).

Četiri pogotka postignuta su u prvom poluvremenu. Domaćina je prvo u vođstvo doveo Marijano Dijaz, a potom junak Fekir, dok su izjednačenja sastavu Leonarda Žardima donosili Roni Lopes i Adama traore.

Da su ostali bez dva boda, daleko više razloga za nezadovoljstvo imali bi domaći igrači, koji su tri puta pogađali okvir gola na kojem je stajao Danijel Subašić, dok su gosti to učinili jednom preko Traorea. Ipak, bod nije zadovoljavao ni jedne, ni druge, pa su u finišu krenuli na sve ili ništa, a tamo je odlučila majstorija sjajnog francuskog veziste poreklom iz Alžira.

Monako zaostaje tri boda za liderom Pari Sen Žermenom, koji već sutra ima priliku da se ozbiljno zacementira prvo mesto.

Strelac odlučujućeg pogotka bio je Nabil Fekir u petom minutu nadoknade, donevši veliko slavlje ne samo svojim navijačima, već i pristalicama PSŽ.

On je fantastično izveo slobodan udarac, lukavo šutirao i pogodio donji levi ugao gola koji je branio Danijel Subašić.

Od pet golova, četiri su viđena u prvih 35 minuta – dobili smo goleadu, iako se očekivalo da će biti još pogodaka, mreže su mirovale sve do samog kraja meča.

Lion je poveo već u 11. minutu preko Dijasa koji je na drugoj stativi sačekao centaršut Fekira, ali je Roni Lopes samo nekoliko minuta kasnije izjednačio – Keita ga je odlično proigrao, on pobegao odbrani i rutinski pogodio bliži ugao za 1:1.

Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima – Fekir je iskoristio smušenost odbrane gostiju i vratio vođstvo Lionu, da bi Kejta fantastičnim udarcem sa 17-18 metara zakucao loptu pod prečku i, činilo se, postavio konačan rezultat.

Ipak, pred sam kraj, Fekir je uspeo da postigne pobedonosni gol za ogromno slavlje na tribinama.

Ovaj rezultat u derbiju najviše na ruku ide Pari Sen Žermenu, koji će na gostovanju Dižonu imati priliku da dodatno pobegne ‘Kneževima’.

Monako je ostao drugi na tabeli sa 19 bodova, tri manje od ’Svetaca’, dok je Lion na poziciji ispod sa tri boda manje.