БЛ: Келн у хаосу, седми пораз у осмом колу!

Фудбалери Келна, противници Црвене звезде у групи Лиге Европе, још не знају за тријумф у Бундеслиги, а у осмом колу забележили су седми пораз.  Невероватан пораз Келна на петак 13. октобар! Дан и неуспех који ће "јарчеви" хтети да што пре забораве. Као и цео почетак сезоне.  Келн је дефинитвно ПРОКЛЕТ! Штутгарт дошао до тријумфа у 94. минуту - 2:1.

Фудбал 13.10.2017 | 23:14
Келн је након првог бода у прошлом колу тражио и први тријумф након репрезентативне паузе, али је поражен на гостовању Штутгарту резултатом – 2:1.

Стрелац победоносног гола био је Аколо у четвртом минуту надокнаде времена, иако се чинило да ће гости стићи до другог бода у националном првенству.

Вођство Штутгарту донео је Донис у 38. минуту, када је на асистенцију Теродеа побегао одбрани ривала, издржао на леђима налете чувара и уз мало среће затресао мрежу гостију.

Претходно су оба тима имала по неколико добрих прилика за гол – код Штутгарта су непрецизни били Донис, Брекало и Аскасибар, док су на другој страни промашивали Осако Битенкур и Золер.

Могле су 'Швабе' да реше питање победника средином наставка, опет нису успели, па је казна стигла у 77. минуту. Хајнц је прихватио лопту од Золера, наместио се и са двадесетак метара, дивним ударцем левом ногом, погодио супротни горњи угао.

Ипак, када је Келн мислио да полако излази из кризе, Аколо је реализовао једну у низу великих прилика и растужио гостујуће навијаче.

После овог тријумфа изабраници Ханеса Волфа попели су се на десету позицију са 10 освојених бодова, док су 'Јарчеви' остали закуцани на дну са само једним и гол разликом 3:16.

Повремени српски репрезентативац Милош Јојић играо је до 65. минута, када га је заменио Серу Жираси.

Осам кола Бундеслиге ове сезоне одиграли су фудбалери Келна. Од могућа 24 бода освојили су само ДВА.

И даље су "јарчеви" без победе ове сезоне, а мало је недостајало да прву забележе у Штутгарту, где их је домаћин победио после 20 година.

ШТУТГАРТ - КЕЛН 2:1 (1:0)

Домаћин је контролисао меч од почетка. Као круна добре игре дошао је гол Грка Дониса у финишу првог полувремена. Друго полувреме било је слично до самог финиша, а онда је у 75. минуту дефанзивац Келна Хањц постига одличан погодак за изједначење.

Потом је уследила велика драма у судијској надокнади.

Најпре је у 90. минуту судија досудио пенал за Келн, али није био потпуно сигуран, па је затражио помоћ видео технологије. Након пет минута гледања досудио је ипак да од пенала нема ништа.

А, онда - гол на другој страни!

Већ у следећем нападу Штутгарт је ударцем Аколоа победио и освојио слатка три бода. Навијачима Келна било је потпуно логично да је данас био петак, 13.