BL: Keln u haosu, sedmi poraz u osmom kolu!

Fudbaleri Kelna, protivnici Crvene zvezde u grupi Lige Evrope, još ne znaju za trijumf u Bundesligi, a u osmom kolu zabeležili su sedmi poraz.  Neverovatan poraz Kelna na petak 13. oktobar! Dan i neuspeh koji će "jarčevi" hteti da što pre zaborave. Kao i ceo početak sezone.  Keln je definitvno PROKLET! Štutgart došao do trijumfa u 94. minutu - 2:1.

Fudbal 13.10.2017 | 23:14
Keln je nakon prvog boda u prošlom kolu tražio i prvi trijumf nakon reprezentativne pauze, ali je poražen na gostovanju Štutgartu rezultatom – 2:1.

Strelac pobedonosnog gola bio je Akolo u četvrtom minutu nadoknade vremena, iako se činilo da će gosti stići do drugog boda u nacionalnom prvenstvu.

Vođstvo Štutgartu doneo je Donis u 38. minutu, kada je na asistenciju Terodea pobegao odbrani rivala, izdržao na leđima nalete čuvara i uz malo sreće zatresao mrežu gostiju.

Prethodno su oba tima imala po nekoliko dobrih prilika za gol – kod Štutgarta su neprecizni bili Donis, Brekalo i Askasibar, dok su na drugoj strani promašivali Osako Bitenkur i Zoler.

Mogle su 'Švabe' da reše pitanje pobednika sredinom nastavka, opet nisu uspeli, pa je kazna stigla u 77. minutu. Hajnc je prihvatio loptu od Zolera, namestio se i sa dvadesetak metara, divnim udarcem levom nogom, pogodio suprotni gornji ugao.

Ipak, kada je Keln mislio da polako izlazi iz krize, Akolo je realizovao jednu u nizu velikih prilika i rastužio gostujuće navijače.

Posle ovog trijumfa izabranici Hanesa Volfa popeli su se na desetu poziciju sa 10 osvojenih bodova, dok su 'Jarčevi' ostali zakucani na dnu sa samo jednim i gol razlikom 3:16.

Povremeni srpski reprezentativac Miloš Jojić igrao je do 65. minuta, kada ga je zamenio Seru Žirasi.

Osam kola Bundeslige ove sezone odigrali su fudbaleri Kelna. Od moguća 24 boda osvojili su samo DVA.

I dalje su "jarčevi" bez pobede ove sezone, a malo je nedostajalo da prvu zabeleže u Štutgartu, gde ih je domaćin pobedio posle 20 godina.

ŠTUTGART - KELN 2:1 (1:0)

Domaćin je kontrolisao meč od početka. Kao kruna dobre igre došao je gol Grka Donisa u finišu prvog poluvremena. Drugo poluvreme bilo je slično do samog finiša, a onda je u 75. minutu defanzivac Kelna Hanjc postiga odličan pogodak za izjednačenje.

Potom je usledila velika drama u sudijskoj nadoknadi.

Najpre je u 90. minutu sudija dosudio penal za Keln, ali nije bio potpuno siguran, pa je zatražio pomoć video tehnologije. Nakon pet minuta gledanja dosudio je ipak da od penala nema ništa.

A, onda - gol na drugoj strani!

Već u sledećem napadu Štutgart je udarcem Akoloa pobedio i osvojio slatka tri boda. Navijačima Kelna bilo je potpuno logično da je danas bio petak, 13.