ШПА: Севиља лако с Малагом, реми Атлетика!

Севиља за два минута решила питање победника! Фудбалери Севиље победили су на свом терену Малагу са 2:0 у седмом колу шпанске Примере.  Реми у Мадридском дербију, Катаи играо за Алавес! Фудбалери Леганеса и Атлетико Мадрида играли су нерешено без голова у последњој утакмици седмог кола шпанске Примере.  Атлетико Мадрид без "крви", сачувао га Облак! И добро је прошао - највише захваљујући Јану Облаку.

Фудбал 01.10.2017 | 09:00
Голове за Севиљу постигли су Евер Банега у 68. минуту из једанаестерца и Луис Муријел у 70.

Севиља је након ове победе на друга на табели Примере са 16 бодова, док је Малага претпоследња 19. са једним бодом.

Атлетико је током већег дела меча имао иницијативу, али то екипи Дијега Симеонеа није донело никакав резултат, пошто није успела да додје ни до једне добре прилике на утакмици.

Леганес је с друге стране своје прилике чекао из прекида и контранапада, био је опаснији по гол Јана Облака, али је словеначки голман остао несавладан.

Атлетико је после данашњег ремија трећи са 15 бодова, док је Леганес седми са 11.

Бивши фудбалер Црвене звезде Александар Катаи играо је од 78. минута за екипу Алавеса.

Навикли смо да Атлетико Мадрид игра ратнички фудбал под Дијегом Симеонеом и да све што ради - ради уз велику жељу.

Када те жеље нема, или бар када се она не види, Аргентинчев тим не изгледа тако добро. А, то је био случај вечерас, у малом градском дербију:

ЛЕГАНЕС - АТЛЕТИКО 0:0

После болног пораза од Челсија, голом у финишу, Симеонеова екипа не одлази задовољна на паузу у првенству.. Иако још нису доживели пораз, "јорганџије" нису на стадиону Леганеса биле бољи ривал и изгубили би да на голу нису имали Јана Облака.

Домаћи тим, за који је прво полувреме одиграо српски везиста Дарко Брашанац, потврдио је да је ове сезоне спреман и да "закува" борбу за Европу, па завршава септембар на високом седмом месту табеле.

Словеначки голман пред стативама Атлетика сачувао је бод свом тиму и највише допринео да бек домаћина Хосеба Залдуа меч каријере не запамти по три бода.

Облак се најпре истакао у 54. минуту, када је сјајно зауставио јак ударац под пречку, некадашњег ђака Ливерпула Набила Ел Жара. Неколико минута касније, на истеку сата игре, крајњим напором је зауставио и подједнако јак ударац Грка Димитриса Сиоваса са ивице шеснаестерца...

Иако је на другој страни и Пичу Куељар имао запажене интервенције, Облак је и ставио тачку на меч, спречивши да лукави ударац Раула Гарсије из "мртвог" угла не заврши у "малој мрежи".

Навијачи Леганеса су тако неколико пута "видели" лопту у голу гостију, али им је и реми 0:0 лепо "легао" и гласно су га прославили, заједно са својим љубимцима.