ŠPA: Sevilja lako s Malagom, remi Atletika!

Sevilja za dva minuta rešila pitanje pobednika! Fudbaleri Sevilje pobedili su na svom terenu Malagu sa 2:0 u sedmom kolu španske Primere.  Remi u Madridskom derbiju, Katai igrao za Alaves! Fudbaleri Leganesa i Atletiko Madrida igrali su nerešeno bez golova u poslednjoj utakmici sedmog kola španske Primere.  Atletiko Madrid bez "krvi", sačuvao ga Oblak! I dobro je prošao - najviše zahvaljujući Janu Oblaku.

Fudbal 01.10.2017 | 09:00
Golove za Sevilju postigli su Ever Banega u 68. minutu iz jedanaesterca i Luis Murijel u 70.

Sevilja je nakon ove pobede na druga na tabeli Primere sa 16 bodova, dok je Malaga pretposlednja 19. sa jednim bodom.

Atletiko je tokom većeg dela meča imao inicijativu, ali to ekipi Dijega Simeonea nije donelo nikakav rezultat, pošto nije uspela da dodje ni do jedne dobre prilike na utakmici.

Leganes je s druge strane svoje prilike čekao iz prekida i kontranapada, bio je opasniji po gol Jana Oblaka, ali je slovenački golman ostao nesavladan.

Atletiko je posle današnjeg remija treći sa 15 bodova, dok je Leganes sedmi sa 11.

Bivši fudbaler Crvene zvezde Aleksandar Katai igrao je od 78. minuta za ekipu Alavesa.

Navikli smo da Atletiko Madrid igra ratnički fudbal pod Dijegom Simeoneom i da sve što radi - radi uz veliku želju.

Kada te želje nema, ili bar kada se ona ne vidi, Argentinčev tim ne izgleda tako dobro. A, to je bio slučaj večeras, u malom gradskom derbiju:

LEGANES - ATLETIKO 0:0

Posle bolnog poraza od Čelsija, golom u finišu, Simeoneova ekipa ne odlazi zadovoljna na pauzu u prvenstvu.. Iako još nisu doživeli poraz, "jorgandžije" nisu na stadionu Leganesa bile bolji rival i izgubili bi da na golu nisu imali Jana Oblaka.

Domaći tim, za koji je prvo poluvreme odigrao srpski vezista Darko Brašanac, potvrdio je da je ove sezone spreman i da "zakuva" borbu za Evropu, pa završava septembar na visokom sedmom mestu tabele.

Slovenački golman pred stativama Atletika sačuvao je bod svom timu i najviše doprineo da bek domaćina Hoseba Zaldua meč karijere ne zapamti po tri boda.

Oblak se najpre istakao u 54. minutu, kada je sjajno zaustavio jak udarac pod prečku, nekadašnjeg đaka Liverpula Nabila El Žara. Nekoliko minuta kasnije, na isteku sata igre, krajnjim naporom je zaustavio i podjednako jak udarac Grka Dimitrisa Siovasa sa ivice šesnaesterca...

Iako je na drugoj strani i Piču Kueljar imao zapažene intervencije, Oblak je i stavio tačku na meč, sprečivši da lukavi udarac Raula Garsije iz "mrtvog" ugla ne završi u "maloj mreži".

Navijači Leganesa su tako nekoliko puta "videli" loptu u golu gostiju, ali im je i remi 0:0 lepo "legao" i glasno su ga proslavili, zajedno sa svojim ljubimcima.