ПЛ: Час фудбала ''Ђавола'', Сити тукао Челси!

Фудбалери Манчестер Јунајтеда савладали су екипу Кристал Паласа на свом терену у мечу седмог кола Премијер лиге – 4:0 (2:0).  Фудбалери Манчестер ситија победили су у гостима Челси са 1:0 у дерби утакмици седмог кола енглеске Премијер лиге.

Фудбал 01.10.2017 | 08:15
Екипа Жозеа Муриња повела је већ у трећем минуту, после сјајне акције Рашфорда и Лукакуа, коју је завршио Хуан Мата за 1:0.

Јунајтед је дуплирао вођство у 35. минуту. После центаршута Ешлија Јанга, на право месту био је Мануел Феалини.

До краја првог полувремена није било промене резултата, да би у наставку меча Фелаини постигао свој другии гол на мечу.

Рашфорд је извео слободњак, а највиши у скоку био је Фелаини, који је главом матирао Хенесија за 3:0.

Коначан резултат поставио је Ромелу Лукаку, који се изједначио са Ендијем Колом по броју голова у првих седам наступа за Јунајтед у ПЛ, постигавши седам голова.

'Ђаволи' су тако забележили шесту победу и први су на табели са 19 бодова.

Немања Матић одиграо је цео меч за победнички тим, као и Лука Миливојевић који наступа за Кристал Палас.

Манчестер јунајтед одиграо је и пету узастопну утакмицу без Пола Погбе и "везао" пету узастопну победу.

У одсуству повређеног Француза, "ђаволи" заиста изгледају одлично, мирно и то су доказали и ове суботе, победивши "фењераша" без великих проблема:

ЈУНАЈТЕД - КРИСТАЛ ПАЛАС 4:0

Головима играча који сјајно користе Погбино одсуство - Хуана Мате и двоструког стрелца Маруана Фелаинија, а потом и неизбежног Ромелуа Лукакуа, екипа Жозеа Муриња вратила се на врх табеле и на њему ће остати бар до краја вечерашњег дербија Челси - Манчестер сити.

"Ђаволи" су тако освојили 19. бод од до сада могућих 21!

Од почетка до краја сусрета на терену "Театра снова" била су двојица репрезентативца Србије - Немања Матић је поново сјајно "везивао" линије домаћина, док је на другој страни Лука Миливојевић опет са саиграчима напустио терен погнутих глава. По навици.

Кроз какав кошмар пролази Кристал Палас доказује и то да у седам утакмица још није постигао гол! Тренутна гол разлике екипе Роја Хоџсона је катастрофалних 0:17, а друга цифра је могла да буде и већа, само да су фудбалери Јунајтеда били присебнији у завршници или да двоструки асистент Маркус Рашфорд није замењен у 72. минуту.

ТЕШКИ ДАНИ ЗА ТАДИЋА И САУТЕМПТОН

Још један српски репрезентативац био је на терену и неће по добру памтити данашњи меч.

Душан Тадић гостовао је са својим Саутемптоном у Стоуку и у поразу 2:1 добио жути картон почетком другог дела. Утакмицу на Британија стадиону одлучио је искусни Питер Крауч, голом у 85. минуту.

Саутемптон је тако доживео четврти пораз у последњих шест мечева, уз реми против Хадерсфилда и једини тријумф у том низу против потонулог Кристал Паласа...

Стоук је на свом стадиону савладао Саутемптон са 2:1 головима и тако прекинуо серију лоших резултата. Домаћини су повели голом Диофа у 40. минуту, да би Јошида изједначио у 75. Ипак, Питер Крауч у 85. минуту поставља коначан резулта и доноси три бода Стоуку.

Душан Тадић одиграо ј цео мч за екипу Сатумпона и у 52. минуту зарадио је жути картон.

У осталим сусретима Бормут и Лестер су одиграли 0:0, Вотфорд је на "Хоторнсу" у судојксој надокнади дошао до бода (2:2), а Вест Хем је голом Сакоа савладао Свонси са 1:0.

Једини гол на утакмици постигао је Кевин де Брујне у 67. минуту.

Сити сада има 19 бодова и данашњом победом је задржао деобу првог места у Премијер лиги са градским ривалом Манчестер јунајтедом, док је шампион Енглеске, Челси, четврти са 13.

Прво полувреме утакмице на стадиону Стамфорд бриџ није донело много узбудјења. Оба тима имала су по неколико солидних ситуација пред голом ривала, али су мреже после првих 45 минута мировале.

У другом полувремену Сити је имао иницијативу и то је донело резултат у 67. минуту. Габријел Жезус је с ивице шеснаестерца одиграо повратну ка Де Брујнеу, који је након кратког дриблинга снажно шутирао и савладао Тибу Куртоу.

До краја сусрета гости су могли до још једног гола, али је Антонио Ридигер с гол линије у 85. минуту зауставио снажан шут Жезуса са око десет метара.