PL: Čas fudbala ''Đavola'', Siti tukao Čelsi!

Fudbaleri Mančester Junajteda savladali su ekipu Kristal Palasa na svom terenu u meču sedmog kola Premijer lige – 4:0 (2:0).  Fudbaleri Mančester sitija pobedili su u gostima Čelsi sa 1:0 u derbi utakmici sedmog kola engleske Premijer lige.

Fudbal 01.10.2017 | 08:15
Ekipa Žozea Murinja povela je već u trećem minutu, posle sjajne akcije Rašforda i Lukakua, koju je završio Huan Mata za 1:0.

Junajted je duplirao vođstvo u 35. minutu. Posle centaršuta Ešlija Janga, na pravo mestu bio je Manuel Fealini.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo promene rezultata, da bi u nastavku meča Felaini postigao svoj drugii gol na meču.

Rašford je izveo slobodnjak, a najviši u skoku bio je Felaini, koji je glavom matirao Henesija za 3:0.

Konačan rezultat postavio je Romelu Lukaku, koji se izjednačio sa Endijem Kolom po broju golova u prvih sedam nastupa za Junajted u PL, postigavši sedam golova.

'Đavoli' su tako zabeležili šestu pobedu i prvi su na tabeli sa 19 bodova.

Nemanja Matić odigrao je ceo meč za pobednički tim, kao i Luka Milivojević koji nastupa za Kristal Palas.

Mančester junajted odigrao je i petu uzastopnu utakmicu bez Pola Pogbe i "vezao" petu uzastopnu pobedu.

U odsustvu povređenog Francuza, "đavoli" zaista izgledaju odlično, mirno i to su dokazali i ove subote, pobedivši "fenjeraša" bez velikih problema:

JUNAJTED - KRISTAL PALAS 4:0

Golovima igrača koji sjajno koriste Pogbino odsustvo - Huana Mate i dvostrukog strelca Maruana Felainija, a potom i neizbežnog Romelua Lukakua, ekipa Žozea Murinja vratila se na vrh tabele i na njemu će ostati bar do kraja večerašnjeg derbija Čelsi - Mančester siti.

"Đavoli" su tako osvojili 19. bod od do sada mogućih 21!

Od početka do kraja susreta na terenu "Teatra snova" bila su dvojica reprezentativca Srbije - Nemanja Matić je ponovo sjajno "vezivao" linije domaćina, dok je na drugoj strani Luka Milivojević opet sa saigračima napustio teren pognutih glava. Po navici.

Kroz kakav košmar prolazi Kristal Palas dokazuje i to da u sedam utakmica još nije postigao gol! Trenutna gol razlike ekipe Roja Hodžsona je katastrofalnih 0:17, a druga cifra je mogla da bude i veća, samo da su fudbaleri Junajteda bili prisebniji u završnici ili da dvostruki asistent Markus Rašford nije zamenjen u 72. minutu.

TEŠKI DANI ZA TADIĆA I SAUTEMPTON

Još jedan srpski reprezentativac bio je na terenu i neće po dobru pamtiti današnji meč.

Dušan Tadić gostovao je sa svojim Sautemptonom u Stouku i u porazu 2:1 dobio žuti karton početkom drugog dela. Utakmicu na Britanija stadionu odlučio je iskusni Piter Krauč, golom u 85. minutu.

Sautempton je tako doživeo četvrti poraz u poslednjih šest mečeva, uz remi protiv Hadersfilda i jedini trijumf u tom nizu protiv potonulog Kristal Palasa...

Stouk je na svom stadionu savladao Sautempton sa 2:1 golovima i tako prekinuo seriju loših rezultata. Domaćini su poveli golom Diofa u 40. minutu, da bi Jošida izjednačio u 75. Ipak, Piter Krauč u 85. minutu postavlja konačan rezulta i donosi tri boda Stouku.

Dušan Tadić odigrao j ceo mč za ekipu Satumpona i u 52. minutu zaradio je žuti karton.

U ostalim susretima Bormut i Lester su odigrali 0:0, Votford je na "Hotornsu" u sudojksoj nadoknadi došao do boda (2:2), a Vest Hem je golom Sakoa savladao Svonsi sa 1:0.

Jedini gol na utakmici postigao je Kevin de Brujne u 67. minutu.

Siti sada ima 19 bodova i današnjom pobedom je zadržao deobu prvog mesta u Premijer ligi sa gradskim rivalom Mančester junajtedom, dok je šampion Engleske, Čelsi, četvrti sa 13.

Prvo poluvreme utakmice na stadionu Stamford bridž nije donelo mnogo uzbudjenja. Oba tima imala su po nekoliko solidnih situacija pred golom rivala, ali su mreže posle prvih 45 minuta mirovale.

U drugom poluvremenu Siti je imao inicijativu i to je donelo rezultat u 67. minutu. Gabrijel Žezus je s ivice šesnaesterca odigrao povratnu ka De Brujneu, koji je nakon kratkog driblinga snažno šutirao i savladao Tibu Kurtou.

Do kraja susreta gosti su mogli do još jednog gola, ali je Antonio Ridiger s gol linije u 85. minutu zaustavio snažan šut Žezusa sa oko deset metara.