Цвајта: Кил је лидер!

Голман Бохума несрећник викенда. . .  Пресмешан аутогол Мануела Рајмана. . .

Фудбал 30.09.2017 | 16:15
Холштајн из Кила се не шали! Момци са севера, новајлије у Цвајти, успели су да се оправе после неочекиваног пораза од Санкт Паулија код куће и поново су на победничком путу. Прошле недеље пао је Дуизбург (3:1), а сада још лакше Бохум (3:0), за макар тренутно прво место на табели.

Кил је данас добрано погурао голман гостију Мануел Рајманкоји је у 22. минуту практично начео своју мрежу, јер је са све повратном лоптом практично одшетао у гол. Несвакидашња и доста комична ситуација... Мада верујемо да његовим саиграчима и навијачима Бохума није било нимало смешно.

И када вам тако крене онда кола која су кренула низбрдо тешко да неко може да заустави. До краја првог дела Шнидлер је повећао на 2:0, да би Дреклсер у 68. минуту отклонио све дилеме око победника.

Холштајн сада има 19 бодова, као и Фортуна, с тим што тим из Дизелдорфа свој меч 9. кола игра тек у понедељак.

Нирнберг је непријатно изненадио своје навијаче изгубивши код куће од Арминије (1:2) на коју и даље нико озбиљно не рачуна, а екипа из Билефелда тренутно је трећа и игра стандардно добро, док је Унион славио на гостовању Ауеу истим резултатом.