Cvajta: Kil je lider!

Golman Bohuma nesrećnik vikenda. . .  Presmešan autogol Manuela Rajmana. . .

Fudbal 30.09.2017 | 16:15
Holštajn iz Kila se ne šali! Momci sa severa, novajlije u Cvajti, uspeli su da se oprave posle neočekivanog poraza od Sankt Paulija kod kuće i ponovo su na pobedničkom putu. Prošle nedelje pao je Duizburg (3:1), a sada još lakše Bohum (3:0), za makar trenutno prvo mesto na tabeli.

Kil je danas dobrano pogurao golman gostiju Manuel Rajmankoji je u 22. minutu praktično načeo svoju mrežu, jer je sa sve povratnom loptom praktično odšetao u gol. Nesvakidašnja i dosta komična situacija... Mada verujemo da njegovim saigračima i navijačima Bohuma nije bilo nimalo smešno.

I kada vam tako krene onda kola koja su krenula nizbrdo teško da neko može da zaustavi. Do kraja prvog dela Šnidler je povećao na 2:0, da bi Dreklser u 68. minutu otklonio sve dileme oko pobednika.

Holštajn sada ima 19 bodova, kao i Fortuna, s tim što tim iz Dizeldorfa svoj meč 9. kola igra tek u ponedeljak.

Nirnberg je neprijatno iznenadio svoje navijače izgubivši kod kuće od Arminije (1:2) na koju i dalje niko ozbiljno ne računa, a ekipa iz Bilefelda trenutno je treća i igra standardno dobro, dok je Union slavio na gostovanju Aueu istim rezultatom.