ФРА: Монпеље обара фаворите редом!

Монпеље је главни партибрејкер Француске - Монако је то схватио у 92. минуту! Кнежеви одиграли 1:1 на свом терену.  Камара за инфаркт шампиона у надокнади времена! Актуелни шампион Монако играо је нерешено 1:1 са Монпељеом у осмом колу француске Лиге 1.

Фудбал 29.09.2017 | 23:26
Монпеље је главни партибрејкер Француске!

После ремија против ПСЖ-а, сада је  у 92. минуту успео да се докопа бода на гостовању Монаку. Камара је погодио и донео коначних 1:1. Чик сада ако неко сме да игра са Монпељеом у наставку сезоне!

Лопта је мало прешла гол-линију, довољно да се Радамел Фалкао упише у стрелце и да голом у 38. минуту утакмице и привремено одведе Монако на врх табеле Лиге 1.  Какве су то само сјајне кретње биле, фантастично се открио и послао лопту преко линије, барем тако изгледа на снимку.

Показао је Монпеље да је тежак за пробити, у то се уверио и Пари Сен Жермен. Али сада је то упознао и Монако и то у на тежи начин, после гола у 92. минуту. Заиста је  пријатно изненадио и на овом мечу, имао приближан посед лопте што свакако није лако против Монака, имао и већи број шутева ка голу ривала. Зсалужен је то био бод. Више него заслужен.

Гол за Монако дао је Радамел Фалкао у 38. минуту, а гол за Монпеље је постигао Сулејман Камара у надокнади времена.

Иако је Монпеље покушавао конкретније да угрози кол шампиона Француске преко Исака Мбензе и Педра Мендеса, први је до гола дошао Монако.

Фалкао је уклизао на лопту коју је кроз ноге свом чувару послао до петерца Рони Лопес. Лекомт је успео да дохвати лопту после уклизавања Фалкаа, али је она прешла гол-линију и у 38. минуту је Монако повео.

Жером Росијон је пропустио једну добру шансу за изједначење у 77. минуту, али своју прилику није пропустио Сулејман Камара у 92. минуту после додавања Кевина Беригоа. Дуга лопта у шеснаестерац, Туре који се није извукао и поставио офсајд замку, Бериго одлаже лопту и Камара поставља коначан резултат утакмице који не одговара Монаку.

"Кнежеви" сада имају 19 бодова, исто колико и водећи Пари Сен Жермен, само што Парижани имају меч мање од шампиона. Монако и Монпеље су одиграли једину утакмицу у петак, а све остале утакмице играју се у суботу и недељу.

Монако сада има 19 бодова, а уколико ПСЖ сутра добије свој меч (или одигра нерешено) то ће значити да ће Кнежеви само преноћити на деоби првог места.

Не отпсујте Монпеље. Ту лекцију је сада научио и Монако.

ФРАНЦУСКА 1 - 8. КОЛО