FRA: Monpelje obara favorite redom!

Monpelje je glavni partibrejker Francuske - Monako je to shvatio u 92. minutu! Kneževi odigrali 1:1 na svom terenu.  Kamara za infarkt šampiona u nadoknadi vremena! Aktuelni šampion Monako igrao je nerešeno 1:1 sa Monpeljeom u osmom kolu francuske Lige 1.

Fudbal 29.09.2017 | 23:26
Monpelje je glavni partibrejker Francuske!

Posle remija protiv PSŽ-a, sada je  u 92. minutu uspeo da se dokopa boda na gostovanju Monaku. Kamara je pogodio i doneo konačnih 1:1. Čik sada ako neko sme da igra sa Monpeljeom u nastavku sezone!

Lopta je malo prešla gol-liniju, dovoljno da se Radamel Falkao upiše u strelce i da golom u 38. minutu utakmice i privremeno odvede Monako na vrh tabele Lige 1.  Kakve su to samo sjajne kretnje bile, fantastično se otkrio i poslao loptu preko linije, barem tako izgleda na snimku.

Pokazao je Monpelje da je težak za probiti, u to se uverio i Pari Sen Žermen. Ali sada je to upoznao i Monako i to u na teži način, posle gola u 92. minutu. Zaista je  prijatno iznenadio i na ovom meču, imao približan posed lopte što svakako nije lako protiv Monaka, imao i veći broj šuteva ka golu rivala. Zsalužen je to bio bod. Više nego zaslužen.

Gol za Monako dao je Radamel Falkao u 38. minutu, a gol za Monpelje je postigao Sulejman Kamara u nadoknadi vremena.

Iako je Monpelje pokušavao konkretnije da ugrozi kol šampiona Francuske preko Isaka Mbenze i Pedra Mendesa, prvi je do gola došao Monako.

Falkao je uklizao na loptu koju je kroz noge svom čuvaru poslao do peterca Roni Lopes. Lekomt je uspeo da dohvati loptu posle uklizavanja Falkaa, ali je ona prešla gol-liniju i u 38. minutu je Monako poveo.

Žerom Rosijon je propustio jednu dobru šansu za izjednačenje u 77. minutu, ali svoju priliku nije propustio Sulejman Kamara u 92. minutu posle dodavanja Kevina Berigoa. Duga lopta u šesnaesterac, Ture koji se nije izvukao i postavio ofsajd zamku, Berigo odlaže loptu i Kamara postavlja konačan rezultat utakmice koji ne odgovara Monaku.

"Kneževi" sada imaju 19 bodova, isto koliko i vodeći Pari Sen Žermen, samo što Parižani imaju meč manje od šampiona. Monako i Monpelje su odigrali jedinu utakmicu u petak, a sve ostale utakmice igraju se u subotu i nedelju.

Monako sada ima 19 bodova, a ukoliko PSŽ sutra dobije svoj meč (ili odigra nerešeno) to će značiti da će Kneževi samo prenoćiti na deobi prvog mesta.

Ne otpsujte Monpelje. Tu lekciju je sada naučio i Monako.

FRANCUSKA 1 - 8. KOLO