Цвајта: Први тријумф Кајзерслаутерна!

Шведска акција за првенац Ђавола у Цвајти! Себастијан Андерсон уписао хет-трик против Гројтер Фирта.

Фудбал 29.09.2017 | 21:15
Десило се и то чудо! Фудбалери Кајзерслаутерна уписали су првенац у новој сезони немачке Цвајте и то у утакмици деветог кола. На стадиону Фриц Валтер пао је Гројтер Фирт, било је 3:0, а хет-трик је уписао шведски нападач Себастијан Андерсон.

Да ствар буде занимљивија, Андерсон је постигао хет-трик за само девет минута и то у завршници утакмице. Гости су се добро држали до 71. минута. А онда је Андерсон дао први гол, четири минута касније је дуплирао предност, а коначан резултат поставио је у 80. минуту.

Пре овог хет-трика, шведски нападач је у досадашњем току сезоне дао само један гол у дресу Ђавола.

Истим резулатом, 3:0, фудбалери Инголштата су савладали Дармштат који се бори за лидерску позицију на табели. Гледајући пласман на табели, то је изненађење, али не и досадашње међусобне дуеле. Наиме, ово је био трећи узастопни тријумф Инголштата код куће над вечерашњим ривалом.

Поготке за расположеног домаћина дали су Штефан Кучке, Сони Кител и Томас Пледл.

НЕМАЧКА 2 - 9. КОЛО