Cvajta: Prvi trijumf Kajzerslauterna!

Švedska akcija za prvenac Đavola u Cvajti! Sebastijan Anderson upisao het-trik protiv Grojter Firta.

Fudbal 29.09.2017 | 21:15
Desilo se i to čudo! Fudbaleri Kajzerslauterna upisali su prvenac u novoj sezoni nemačke Cvajte i to u utakmici devetog kola. Na stadionu Fric Valter pao je Grojter Firt, bilo je 3:0, a het-trik je upisao švedski napadač Sebastijan Anderson.

Da stvar bude zanimljivija, Anderson je postigao het-trik za samo devet minuta i to u završnici utakmice. Gosti su se dobro držali do 71. minuta. A onda je Anderson dao prvi gol, četiri minuta kasnije je duplirao prednost, a konačan rezultat postavio je u 80. minutu.

Pre ovog het-trika, švedski napadač je u dosadašnjem toku sezone dao samo jedan gol u dresu Đavola.

Istim rezulatom, 3:0, fudbaleri Ingolštata su savladali Darmštat koji se bori za lidersku poziciju na tabeli. Gledajući plasman na tabeli, to je iznenađenje, ali ne i dosadašnje međusobne duele. Naime, ovo je bio treći uzastopni trijumf Ingolštata kod kuće nad večerašnjim rivalom.

Pogotke za raspoloženog domaćina dali su Štefan Kučke, Soni Kitel i Tomas Pledl.

NEMAČKA 2 - 9. KOLO