ПЛ: Берију рекорд, Арсеналу бодови!

Трећа победа 'Тобџија', Лаказет срушио ВБА! Фудбалери Арсенала савладали су Вест Бромич Албион резултатом 2:0, у последњем мечу шестог кола Премијер лиге.  "Тобџије" головима Лаказета победиле Вест Бромвич Албион и ухватиле прикључак са екипама из врха табеле.  Ово је већ рутина: Арсенал поново лако са Вест Бромом.

Фудбал 25.09.2017 | 23:20
’Тобџије’ су до треће победе на првенстрву дошли головима Александра Лаказета у 20. и 67. минуту.

Лондонски тим је од самог старта имао иницијативу, а до предности је стигао у 20. минуту.

Алексис Санчес добро је извео слободан ударац са око 20 метара, али је голман ВБА Бен Фостер крајњим напором, врховима прстију, лопту проследио до пречке, а потом је на њу натрчао француски нападач, те главом лопту проследио у мрежу.

Иако су домаћини после првих 45 минута имали предност од једног гола, гости су били опасни и пропустили неколико одличних прилика за изједанчења.

Најбољу прилику имали су у 38. минуту, када је Криховјак снажно шутирао по средини гол, али Монреал избија лопту и спасава свој тим.

У самом финишу капитен Албиона Гарет Бари је још једном запретио голу Петра Чеха, али није дошло до промене резултата.

Арсенал је у другмо делу одиграо много боље и у 67. минуту повећао предност, а други гол на мечу бивши играч Монака постигао је из пенала.

Алана Ниом је покушао да дође до лопте, али је оборио домаћег играча и судија је показао на „белу тачку“.

До самог краја меча, пулени Арсена Венгера имали су још неколико прилика, али је на крају меч завршен резултатом 2:0.

’Тобџије’ су после шест одиграних кола на седмој позицији са десет бодова, док је ВБА дванаести са два бода мање од данашњег ривала.

Екипа Арсенала одржала је стопроцентан учинак на свом стадиону у новој сезони Премијер лиге!

После Лестера (4:3) и Борнмута (3:0), на стадиону "Емирејтс" савладан је и Вест Бромвич Албион - 2:0 (1:0), у последњој утакмици 6. кола.

Двоструки стрелац био је Александр Лаказет, који је по доласку из Лиона дао укупно четири поготка у мечевима за бодове - све на домаћем терену.

Француз је у 20. минуту био на правом месту након слободног ударца Алексиса Санчеза и интервенције голмана Фостера, а средином другог полувремена је поставио коначан резултат са "беле тачке", пошто је Њом беспотребно срушио Арона Ремзија.

Арсенал је тако избио на седмо место, са бодом мање од Тотенхема, Ливерпула и Вотфорда. Што је атипично за тим Арсена Венгера, у последња три кола Арсенал није примио ниједан гол, а у понедељак је имао доста среће да мрежа Петра Чеха остане нетакнута..

Нападач гостију Џеј Родригез у првих 45 минута је имао три одличне шансе и право је чудо како се тај део утакмице није завршио макар резултатом 1:1. Родригез је при резултату 0:0 погодио стативу, а након вођства "тобџија" и брзе контре, његов ударац главом је са гол-линије избио Наћо Монреал.

Једини у редовима ВБА коме ће ово гостовање остати у колико-толико пријатној успомени је 36-годишњи "везиста" Герет Бери, који је постао фудбалер са највише наступа у историји Премијер лиге.

Бери је својом 633. утакмицом у елитној дивизији престигао легенду Манчестер јунајтеда Рајана Гигса. Дебитовао је 2. маја 1998. у дресу Астон Виле и од тада у мечевима Премијер лиге одиграо готово 53.000 минута!

Шест победа на Емирејтсу поритв Вест Бромвич Албиона до данас, уз само један примљени гол, а вечерас је ту и седма! Екипа Арсена Венгера је рутински одрадила посао против екипе Тонија Пјулиса и головима Александра Лаказета стигла до треће победе у Премијерлиги ове сезоне – 2:0 (1:0).

Арсеналу традиционално иде лако са овим ривалом, али је јасно да је Венгеров тим коначно дошао до игре и самопоуздања, што је било видљиво током свих 90 минута игре. Оно што је најважније за лондонског великана јесте да су голови стигли на време, па није било беспотребног уласка у нервозу.

Лаказет је са вечерашња два поготка стигао до бројке од четири поготка у Премијер лиги и постао први играч Тобџија још од 1988. године и Брајана Марвуда, који је постигао голове на прва три меча код куће. Ипак, да би употпунио слику, Француз мора да почне да тресе мреже и на гостовањима.

Венгер је у овој утакмици одморио Месута Озила, који је заиграо тек у последњих седам минута уместо неухватљивог Санчеза, али се чини да се ни остали играчи нису превише уморили и да спремни чекају гостовање БАТЕ Борисову у четвртак. Ипак, на Борисов арени ће шансу вероватно добити играчи који нису били у првом плану.

Тобџије су вероватно далеко више усресређене утакмици која стиже наредне недеље са Брајтоном на овом истом месту, где ће моћи додатно да поправе пласман. Након шест одиграних кола Венгеров тим је на седмом месту са шест бодова мање од првопласираних ривала из Манчестера.