PL: Beriju rekord, Arsenalu bodovi!

Treća pobeda 'Tobdžija', Lakazet srušio VBA! Fudbaleri Arsenala savladali su Vest Bromič Albion rezultatom 2:0, u poslednjem meču šestog kola Premijer lige.  "Tobdžije" golovima Lakazeta pobedile Vest Bromvič Albion i uhvatile priključak sa ekipama iz vrha tabele.  Ovo je već rutina: Arsenal ponovo lako sa Vest Bromom.

Fudbal 25.09.2017 | 23:20
’Tobdžije’ su do treće pobede na prvenstrvu došli golovima Aleksandra Lakazeta u 20. i 67. minutu.

Londonski tim je od samog starta imao inicijativu, a do prednosti je stigao u 20. minutu.

Aleksis Sančes dobro je izveo slobodan udarac sa oko 20 metara, ali je golman VBA Ben Foster krajnjim naporom, vrhovima prstiju, loptu prosledio do prečke, a potom je na nju natrčao francuski napadač, te glavom loptu prosledio u mrežu.

Iako su domaćini posle prvih 45 minuta imali prednost od jednog gola, gosti su bili opasni i propustili nekoliko odličnih prilika za izjedančenja.

Najbolju priliku imali su u 38. minutu, kada je Krihovjak snažno šutirao po sredini gol, ali Monreal izbija loptu i spasava svoj tim.

U samom finišu kapiten Albiona Garet Bari je još jednom zapretio golu Petra Čeha, ali nije došlo do promene rezultata.

Arsenal je u drugmo delu odigrao mnogo bolje i u 67. minutu povećao prednost, a drugi gol na meču bivši igrač Monaka postigao je iz penala.

Alana Niom je pokušao da dođe do lopte, ali je oborio domaćeg igrača i sudija je pokazao na „belu tačku“.

Do samog kraja meča, puleni Arsena Vengera imali su još nekoliko prilika, ali je na kraju meč završen rezultatom 2:0.

’Tobdžije’ su posle šest odigranih kola na sedmoj poziciji sa deset bodova, dok je VBA dvanaesti sa dva boda manje od današnjeg rivala.

Ekipa Arsenala održala je stoprocentan učinak na svom stadionu u novoj sezoni Premijer lige!

Posle Lestera (4:3) i Bornmuta (3:0), na stadionu "Emirejts" savladan je i Vest Bromvič Albion - 2:0 (1:0), u poslednjoj utakmici 6. kola.

Dvostruki strelac bio je Aleksandr Lakazet, koji je po dolasku iz Liona dao ukupno četiri pogotka u mečevima za bodove - sve na domaćem terenu.

Francuz je u 20. minutu bio na pravom mestu nakon slobodnog udarca Aleksisa Sančeza i intervencije golmana Fostera, a sredinom drugog poluvremena je postavio konačan rezultat sa "bele tačke", pošto je Njom bespotrebno srušio Arona Remzija.

Arsenal je tako izbio na sedmo mesto, sa bodom manje od Totenhema, Liverpula i Votforda. Što je atipično za tim Arsena Vengera, u poslednja tri kola Arsenal nije primio nijedan gol, a u ponedeljak je imao dosta sreće da mreža Petra Čeha ostane netaknuta..

Napadač gostiju Džej Rodrigez u prvih 45 minuta je imao tri odlične šanse i pravo je čudo kako se taj deo utakmice nije završio makar rezultatom 1:1. Rodrigez je pri rezultatu 0:0 pogodio stativu, a nakon vođstva "tobdžija" i brze kontre, njegov udarac glavom je sa gol-linije izbio Naćo Monreal.

Jedini u redovima VBA kome će ovo gostovanje ostati u koliko-toliko prijatnoj uspomeni je 36-godišnji "vezista" Geret Beri, koji je postao fudbaler sa najviše nastupa u istoriji Premijer lige.

Beri je svojom 633. utakmicom u elitnoj diviziji prestigao legendu Mančester junajteda Rajana Gigsa. Debitovao je 2. maja 1998. u dresu Aston Vile i od tada u mečevima Premijer lige odigrao gotovo 53.000 minuta!

Šest pobeda na Emirejtsu poritv Vest Bromvič Albiona do danas, uz samo jedan primljeni gol, a večeras je tu i sedma! Ekipa Arsena Vengera je rutinski odradila posao protiv ekipe Tonija Pjulisa i golovima Aleksandra Lakazeta stigla do treće pobede u Premijerligi ove sezone – 2:0 (1:0).

Arsenalu tradicionalno ide lako sa ovim rivalom, ali je jasno da je Vengerov tim konačno došao do igre i samopouzdanja, što je bilo vidljivo tokom svih 90 minuta igre. Ono što je najvažnije za londonskog velikana jeste da su golovi stigli na vreme, pa nije bilo bespotrebnog ulaska u nervozu.

Lakazet je sa večerašnja dva pogotka stigao do brojke od četiri pogotka u Premijer ligi i postao prvi igrač Tobdžija još od 1988. godine i Brajana Marvuda, koji je postigao golove na prva tri meča kod kuće. Ipak, da bi upotpunio sliku, Francuz mora da počne da trese mreže i na gostovanjima.

Venger je u ovoj utakmici odmorio Mesuta Ozila, koji je zaigrao tek u poslednjih sedam minuta umesto neuhvatljivog Sančeza, ali se čini da se ni ostali igrači nisu previše umorili i da spremni čekaju gostovanje BATE Borisovu u četvrtak. Ipak, na Borisov areni će šansu verovatno dobiti igrači koji nisu bili u prvom planu.

Tobdžije su verovatno daleko više usresređene utakmici koja stiže naredne nedelje sa Brajtonom na ovom istom mestu, gde će moći dodatno da poprave plasman. Nakon šest odigranih kola Vengerov tim je na sedmom mestu sa šest bodova manje od prvoplasiranih rivala iz Mančestera.