ПЛ БиХ: Сарајево разбило Радник у Бијељини!

Ахметовић пробудио Сарајево! Головима Крсте Велкоског, првог стријелца лиге Мерсудина Ахметовића (два поготка) и Марка Михојевића, тим са "Кошева" убједљиво славио на тешком гостовању у Бијељини против Радника. Челик коначно побиједио.

Фудбал 23.09.2017 | 18:30
Фудбалери Сарајева остварили су убједљив тријумф у Бијељини, гдје су домаћи Радник поразили 4:1 у оквиру деветог кола Премијер лиге Босне и Херцеговине.

РАДНИК - САРАЈЕВО 1:4 (0:1)

Већ на почетку утакмице тим Хусрефа Мусемића наметнуло је свој ритам игре и такав приступ уродио је плодом већ у 14. минуту.

Славиша Радовић играо је руком у свом шеснаестерцу након корнера са десне стране, арбитар Томислав Чуић из Томиславграда показао је на "бијелу тачку", са које је прецизан био Крсте Велкоски и тако донио предност "бордо" тиму.

Велику шансу за изједначење Бијељинци су имали у 33. минуту, када је Дино Беширевић из слободног ударца погодио пречку. Остало је 0:1.

Већ на почетку другог полувремена Сарајлије су ријешиле питање побједника. Стријелац првог гола Велкоски у брзом контранападу упослио је Мерсудина Ахметовића, који погађа за 0.2.

Петнаестак минута касније - потпуни слом Бијељинаца. Поново је Ахметовић стријелац, за више него убједљивих 0:3. Био је то шести погодак убојитог голгетера, који се сада на челу листе стријелаца изједначио са Немањом Билбијом.

Капитен Сарајева Марко Михојевић десетак минута прије краја меча повисио је на 0:4, да би коначних 1:4 поставио "резервиста" Александар Глишић у посљедњим тренуцима сусрета.

РАДНИК: Ружић, Блаић (61. Глишић), Радовић, Франић (46. Васић), Беширевић, Срећковић, Мекић (67. Арнаутовић), Пецо, Хоџурда, Ђурић, Окић. Тренер: Младен Жижовић.

САРАЈЕВО: Павловић, Хоџић (60. Хебибовић), Станојевић, Сарић, Ахметовић (81. Хаџић), Рахмановић (67. Адукор), Велкоски, Иветић, Михојевић, Бекић, Кадушић. Тренер: Хусреф Мусемић.

Зенички Челик уписао је тек други тријумф у сезони. Зеничани су пред својим навијачима савладали ГОШК из Габеле 2:0, головима Алдина Шишића и Жермана Куадија још у првом полувремену.