PL BiH: Sarajevo razbilo Radnik u Bijeljini!

Ahmetović probudio Sarajevo! Golovima Krste Velkoskog, prvog strijelca lige Mersudina Ahmetovića (dva pogotka) i Marka Mihojevića, tim sa "Koševa" ubjedljivo slavio na teškom gostovanju u Bijeljini protiv Radnika. Čelik konačno pobijedio.

Fudbal 23.09.2017 | 18:30
Fudbaleri Sarajeva ostvarili su ubjedljiv trijumf u Bijeljini, gdje su domaći Radnik porazili 4:1 u okviru devetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

RADNIK - SARAJEVO 1:4 (0:1)

Već na početku utakmice tim Husrefa Musemića nametnulo je svoj ritam igre i takav pristup urodio je plodom već u 14. minutu.

Slaviša Radović igrao je rukom u svom šesnaestercu nakon kornera sa desne strane, arbitar Tomislav Čuić iz Tomislavgrada pokazao je na "bijelu tačku", sa koje je precizan bio Krste Velkoski i tako donio prednost "bordo" timu.

Veliku šansu za izjednačenje Bijeljinci su imali u 33. minutu, kada je Dino Beširević iz slobodnog udarca pogodio prečku. Ostalo je 0:1.

Već na početku drugog poluvremena Sarajlije su riješile pitanje pobjednika. Strijelac prvog gola Velkoski u brzom kontranapadu uposlio je Mersudina Ahmetovića, koji pogađa za 0.2.

Petnaestak minuta kasnije - potpuni slom Bijeljinaca. Ponovo je Ahmetović strijelac, za više nego ubjedljivih 0:3. Bio je to šesti pogodak ubojitog golgetera, koji se sada na čelu liste strijelaca izjednačio sa Nemanjom Bilbijom.

Kapiten Sarajeva Marko Mihojević desetak minuta prije kraja meča povisio je na 0:4, da bi konačnih 1:4 postavio "rezervista" Aleksandar Glišić u posljednjim trenucima susreta.

RADNIK: Ružić, Blaić (61. Glišić), Radović, Franić (46. Vasić), Beširević, Srećković, Mekić (67. Arnautović), Peco, Hodžurda, Đurić, Okić. Trener: Mladen Žižović.

SARAJEVO: Pavlović, Hodžić (60. Hebibović), Stanojević, Sarić, Ahmetović (81. Hadžić), Rahmanović (67. Adukor), Velkoski, Ivetić, Mihojević, Bekić, Kadušić. Trener: Husref Musemić.

Zenički Čelik upisao je tek drugi trijumf u sezoni. Zeničani su pred svojim navijačima savladali GOŠK iz Gabele 2:0, golovima Aldina Šišića i Žermana Kuadija još u prvom poluvremenu.