ПЛ: Сити гази, Лукаку гура Јунајтед, хет-трик Морате!

Нове победе лидера из Манчестера, хет-трик Алвара Морате, те преокрет Евертона, обележили су суботње мечеве шестог кола Премијер лиге. Матић победио Тадића, ОСАМ голова Ситија и Морате! Интересантна премијерлигашка субота!

Фудбал 23.09.2017 | 18:45
Сити је наставио да разбија ривале, после Вотфорда декласирао је и Кристал Палас са 5:0, уз два гола Рахима Стерлинга.

Јунајтед прати градског ривала у стопу, "Црвени ђаволи" су минималним резултатом славили у Саутемптону, новим голом Ромелуа Лукакуа, у мечу у којем су жестоке међусобне дуеле водили Немања Матић и Душан Тадић.

Иза два Манчестера је шампион Челси који је прегазио Стоук са 4:0, уз први хет-трик Алвара Морате у Премијер лиги. Двоструки асистент био је Цезар Аспиликуета.

Борнмут је повео на Гудисону почетком другог полувремена, али је резервиста Омар Баје Нијасе, који је заменио Вејна Рунија, са два гола донео Евертону тријумф 2:1.

Велику победу у гостима остварио је Вотфорд, истим резултатом је славио у Свонсију, поготком Ричарлсона у последњем минуту сусрета. Голова није било само у дуелу Барнлија и Хадерсфилда.

Сити је "сломио" несрећни Палас на прелазу између два полувремена. "Грађани" су повели минут пре паузе после акције Силве и Санеа, који је у шестом минуту наставка асистирао Стерлингу за први од два гола.

Други је постигао само осам минута касније, да би тачку на меч ставили Агуеро и Делф у последњих 11 минута, после нових асистенција Силве и Санеа.

Јунајтед је једини гол на стадиону "Светлости" постигао већ у 20. минуту, Јанг је успео да центрира поред Тадића, Хоет се оклизнуо и није успео да испрати Лукакуа који је шести пут у сезони затресао мрежу.

"Свеци" су у наставку меча надиграли "Црвене ђаволе", Матић и Тадић су водили беспоштедну битку на средини терена, али домаћин није успео да пробије одбрану гостију на челу са сјајним Филом Џонсом.

Челси је за пола сата решио гостовање у Стоуку, захваљујући шпанском трију Аспиликуета-Мората-Педро. Већ у другом минуту Аспиликуета је пронашао Морату за 1:0, да би у 30. вођство дуплирао Педро.

У последњх 15 минута Мората постиже још два гола, уз нову асистенцију Аспиликуете и једну Бакајока, за свој први хет-трик у Енглеској и нову победу шампиона.

Џошуа Кинг је у 49. минуту шокирао "Карамеле" када је реализовао асистенцију Данијелса, али Евертон успева да преокрене у завршници. Нијасе мења Рунија у 55. минуту, да би у последњих 15 постао јунак Гудисона са два поготка.

Манчестерски тандем остаје на челу табеле! И Јунајтед и Сити победили су ове суботе, у дану у којем није било превише изненађења и у којем је Евертон коначно нашао нападача који ће заменити Ромелуа Лукакуа.

Када су у питању лидери, црвени из Манчестера победили су на гостовању Саутемптону, иако их је домаћин добро ознојио. У дуелу расположених српских репрезентативаца Душана Тадића и Немање Матића (обојица на слици) успешнији је био везиста Јунајтеда, и то захваљујући одлучујућем голу Ромелуа Лукакуа у првом делу.

У наставку утакмице, Саутемптон је играо агресивно, офанзивније, али је Ориол Ромеу замало био непрецизан у 78. минуту баш на Тадићеву асистенцију...

За то време, "грађани" су много лакше освојили бодове којима су остали на врху табеле заједно са градским ривалом.

Екипа Пепа Гвардиоле код куће је играла против Паласа, "фењераша", који још није постигао гол у првенству ове сезоне. За госте је Лука Миливојевићиграо од почетка, али није могао много да утиче на коначан епилог, који су головима режирали Лерој Сане, Кун Агуеро, Фабијан Делф и двоструки стрелац Рахим Стерлинг.

Интересантно је да је Гвардиолин тим на пет септембарских утакмица постигао 22 гола!

САУТЕМПТОН - ЈУНАЈТЕД 0:1

СИТИ - КРИСТАЛ ПАЛАС 5:0

Атуелни шампион, Челси, завршио је на стадиону Стоука посао за само пола сата - головима Шпанаца Алвара Морате за мање од минут и по и Педра на истеку 30. минута. Екипа Антонија Контеа тако је "везала" четврти тријумф у последњих пет кола и полако подиже форму и стиче залиху, која ће јој бити и те како потребна када се сезона захукта.

Мората је до краја утакмице сабрао три гола!

СТОУК - ЧЕЛСИ 0:4

Када су остале утакмице у питању, узбудљиво је било и на Гудисон парку, где је Евертон губио од Борнмута 0:1, па преокренуо и победио. Оба гола за "карамеле" постигао је Сенегалац Оумар Нијасе, који је дошао до места у тиму из трећег плана, јер је прошле сезоне био на позајмици у Халу, а летос је било реално и да напусти клуб.

Сада се чини да би управо он могао да буде оно што Сандро очигледно неће бити - први и најбољи центарфор екипе Роналда Кумана.

ЕВЕРТОН - БОРНМУТ 2:1

"Карамеле" су ово коло дочекале у зони испадања и тријумф ће им сигурно бити леп увод у серију лакших утакмица после тешког почетка и дербија против Јунајтеда, Тотенхема, Челсија, Ситија...

Победом над Свонсијем истим резултатом (2:1), на високо пето место бар накратко се попео Вотфорд, голом одлуке Бразилца Ришарлисона у 90. минуту.

Данашњи програм Премијер лиге, започет на Олимпијском стадиону у Лондону, завршиће Лестер и Ливерпул од 18.30 часова.