PL: Siti gazi, Lukaku gura Junajted, het-trik Morate!

Nove pobede lidera iz Mančestera, het-trik Alvara Morate, te preokret Evertona, obeležili su subotnje mečeve šestog kola Premijer lige. Matić pobedio Tadića, OSAM golova Sitija i Morate! Interesantna premijerligaška subota!

Fudbal 23.09.2017 | 18:45
Siti je nastavio da razbija rivale, posle Votforda deklasirao je i Kristal Palas sa 5:0, uz dva gola Rahima Sterlinga.

Junajted prati gradskog rivala u stopu, "Crveni đavoli" su minimalnim rezultatom slavili u Sautemptonu, novim golom Romelua Lukakua, u meču u kojem su žestoke međusobne duele vodili Nemanja Matić i Dušan Tadić.

Iza dva Mančestera je šampion Čelsi koji je pregazio Stouk sa 4:0, uz prvi het-trik Alvara Morate u Premijer ligi. Dvostruki asistent bio je Cezar Aspilikueta.

Bornmut je poveo na Gudisonu početkom drugog poluvremena, ali je rezervista Omar Baje Nijase, koji je zamenio Vejna Runija, sa dva gola doneo Evertonu trijumf 2:1.

Veliku pobedu u gostima ostvario je Votford, istim rezultatom je slavio u Svonsiju, pogotkom Ričarlsona u poslednjem minutu susreta. Golova nije bilo samo u duelu Barnlija i Hadersfilda.

Siti je "slomio" nesrećni Palas na prelazu između dva poluvremena. "Građani" su poveli minut pre pauze posle akcije Silve i Sanea, koji je u šestom minutu nastavka asistirao Sterlingu za prvi od dva gola.

Drugi je postigao samo osam minuta kasnije, da bi tačku na meč stavili Aguero i Delf u poslednjih 11 minuta, posle novih asistencija Silve i Sanea.

Junajted je jedini gol na stadionu "Svetlosti" postigao već u 20. minutu, Jang je uspeo da centrira pored Tadića, Hoet se okliznuo i nije uspeo da isprati Lukakua koji je šesti put u sezoni zatresao mrežu.

"Sveci" su u nastavku meča nadigrali "Crvene đavole", Matić i Tadić su vodili bespoštednu bitku na sredini terena, ali domaćin nije uspeo da probije odbranu gostiju na čelu sa sjajnim Filom Džonsom.

Čelsi je za pola sata rešio gostovanje u Stouku, zahvaljujući španskom triju Aspilikueta-Morata-Pedro. Već u drugom minutu Aspilikueta je pronašao Moratu za 1:0, da bi u 30. vođstvo duplirao Pedro.

U poslednjh 15 minuta Morata postiže još dva gola, uz novu asistenciju Aspilikuete i jednu Bakajoka, za svoj prvi het-trik u Engleskoj i novu pobedu šampiona.

Džošua King je u 49. minutu šokirao "Karamele" kada je realizovao asistenciju Danijelsa, ali Everton uspeva da preokrene u završnici. Nijase menja Runija u 55. minutu, da bi u poslednjih 15 postao junak Gudisona sa dva pogotka.

Mančesterski tandem ostaje na čelu tabele! I Junajted i Siti pobedili su ove subote, u danu u kojem nije bilo previše iznenađenja i u kojem je Everton konačno našao napadača koji će zameniti Romelua Lukakua.

Kada su u pitanju lideri, crveni iz Mančestera pobedili su na gostovanju Sautemptonu, iako ih je domaćin dobro oznojio. U duelu raspoloženih srpskih reprezentativaca Dušana Tadića i Nemanje Matića (obojica na slici) uspešniji je bio vezista Junajteda, i to zahvaljujući odlučujućem golu Romelua Lukakua u prvom delu.

U nastavku utakmice, Sautempton je igrao agresivno, ofanzivnije, ali je Oriol Romeu zamalo bio neprecizan u 78. minutu baš na Tadićevu asistenciju...

Za to vreme, "građani" su mnogo lakše osvojili bodove kojima su ostali na vrhu tabele zajedno sa gradskim rivalom.

Ekipa Pepa Gvardiole kod kuće je igrala protiv Palasa, "fenjeraša", koji još nije postigao gol u prvenstvu ove sezone. Za goste je Luka Milivojevićigrao od početka, ali nije mogao mnogo da utiče na konačan epilog, koji su golovima režirali Leroj Sane, Kun Aguero, Fabijan Delf i dvostruki strelac Rahim Sterling.

Interesantno je da je Gvardiolin tim na pet septembarskih utakmica postigao 22 gola!

SAUTEMPTON - JUNAJTED 0:1

SITI - KRISTAL PALAS 5:0

Atuelni šampion, Čelsi, završio je na stadionu Stouka posao za samo pola sata - golovima Španaca Alvara Morate za manje od minut i po i Pedra na isteku 30. minuta. Ekipa Antonija Kontea tako je "vezala" četvrti trijumf u poslednjih pet kola i polako podiže formu i stiče zalihu, koja će joj biti i te kako potrebna kada se sezona zahukta.

Morata je do kraja utakmice sabrao tri gola!

STOUK - ČELSI 0:4

Kada su ostale utakmice u pitanju, uzbudljivo je bilo i na Gudison parku, gde je Everton gubio od Bornmuta 0:1, pa preokrenuo i pobedio. Oba gola za "karamele" postigao je Senegalac Oumar Nijase, koji je došao do mesta u timu iz trećeg plana, jer je prošle sezone bio na pozajmici u Halu, a letos je bilo realno i da napusti klub.

Sada se čini da bi upravo on mogao da bude ono što Sandro očigledno neće biti - prvi i najbolji centarfor ekipe Ronalda Kumana.

EVERTON - BORNMUT 2:1

"Karamele" su ovo kolo dočekale u zoni ispadanja i trijumf će im sigurno biti lep uvod u seriju lakših utakmica posle teškog početka i derbija protiv Junajteda, Totenhema, Čelsija, Sitija...

Pobedom nad Svonsijem istim rezultatom (2:1), na visoko peto mesto bar nakratko se popeo Votford, golom odluke Brazilca Rišarlisona u 90. minutu.

Današnji program Premijer lige, započet na Olimpijskom stadionu u Londonu, završiće Lester i Liverpul od 18.30 časova.