ИТА: Џеко и Рома решетају!

Џеко и Ел Шарави разбили Удинезе! Фудбалери Роме убедљиво су савладали Удинезе 3:1, у премијерном мечу шестог кола Серије А.  Тамо где је стао прошле, нападач БиХ наставио и у овој сезони, пет утакмица - шест голова.

Фудбал 23.09.2017 | 18:15
"Вучица" је до треће победе у низу стигла погоцима у првом полувремену, "на крилим" Едина Џека и Стефана ел Шаравија.

Џеко је донео вођство Римаљанима у 12. минуту, а потом асистирао Ел Шаравију за 2:0 у 30. У последњем минуту првог дела игре Ел Шарави је погодио још једном.

Минут пре краја утакмице Дијего Пероти је имао шансу да донесе домаћину још убедљивију победу, али је погодио стативу из пенала. Већ у следећем Јенс Ларсен ублажио пораз "Зебри".

Рома из пет утакмица има 12 бодова, три мање од перфектних лидера Наполија, који гостује код СПАЛ, односно шампиона Јувентуса, који игра градски дерби са Торином. Обе утакмице се такође играју у суботу.

Удинезе је поражен трећи пут у низу, четврти у сезони, па је остао на само три бода при дну табеле. У следећем колу Рома гостује Милану, док Удинезе чека Сампдорију.

Един Џеко прошле сезоне понео је ласкаву титулу "Капоканониере", односно био је најбољи стрелац италијанске Серије А са 29 погодака.

Како је отворио нову сезону, не би било чудо да надмаши прошлосезонски успех.

Рома је у првом мечу шестог кола Серије А савладала Удинезе, а велики део посла урадила је већ у првих 45 минута, када је водила 3:0.

РОМА - УДИНЕЗЕ 3:1 (3:0)

Един Џеко погодио је за вођство Римљана већ у 12. минуту, да би са два гола Стефан Ел Шарави практично већ у првом полувремену решио питање победника.

Након пола сата игре било је 2:0. Сјајно је Џеко промешао одбрану гостију, изборио се за простор, а онда асистирао Стефану Ел Шаравију, који се сјајно снашао и шмекерски погодио за 2:0.

У 45. минуту добро је кренула контра Роме, Дијего Пероти покушао је "рабоном" да асистира Ел Шаравију, али су гости прочитали намеру и пресекли пас. Изгледало је да је прилика пропала, али је онда Ленс Ларсен катастрофално реаговао, поклонио лопту "фараону", којем није било тешко да постигне други, а за свој тим трећи гол.

У наставку је ритам очекивано спласнуо. Задовољни високим вођством фудбалери Роме нису желели превише да се умарају, с обризом на то да их очекује серија тешких утакмица.

У 75. минуту гости су имали две добре шансе. Још један нападач из БиХ, али у редовима Удинезеа, Ријад Бајић добро је шутирао, али је још боље одбранио голман Алисон. Након корнера, покушао је и Брам Најтинк, али је погодио пречку.

Имао је Грегори Дефрел прилику да постигне свој први гол у дресу Роме, али је у ситуацији "очи у очи" са голманом Удинезеа био успешнији Албано Бизари.

Имао је среће искусни Аргентинац у 89. минуту. Дијего Пероти изнудио је једанаестерац, одлучио да изведе најстрожу казну, али је погодио стативу.

Казна је стигла већ у наредном нападу. Ларсен се искупио за грешку код трећег гола Роме, изашао сам пред Алисона и савладао га за коначних 3:1.