ITA: Džeko i Roma rešetaju!

Džeko i El Šaravi razbili Udineze! Fudbaleri Rome ubedljivo su savladali Udineze 3:1, u premijernom meču šestog kola Serije A.  Tamo gde je stao prošle, napadač BiH nastavio i u ovoj sezoni, pet utakmica - šest golova.

Fudbal 23.09.2017 | 18:15
"Vučica" je do treće pobede u nizu stigla pogocima u prvom poluvremenu, "na krilim" Edina Džeka i Stefana el Šaravija.

Džeko je doneo vođstvo Rimaljanima u 12. minutu, a potom asistirao El Šaraviju za 2:0 u 30. U poslednjem minutu prvog dela igre El Šaravi je pogodio još jednom.

Minut pre kraja utakmice Dijego Peroti je imao šansu da donese domaćinu još ubedljiviju pobedu, ali je pogodio stativu iz penala. Već u sledećem Jens Larsen ublažio poraz "Zebri".

Roma iz pet utakmica ima 12 bodova, tri manje od perfektnih lidera Napolija, koji gostuje kod SPAL, odnosno šampiona Juventusa, koji igra gradski derbi sa Torinom. Obe utakmice se takođe igraju u subotu.

Udineze je poražen treći put u nizu, četvrti u sezoni, pa je ostao na samo tri boda pri dnu tabele. U sledećem kolu Roma gostuje Milanu, dok Udineze čeka Sampdoriju.

Edin Džeko prošle sezone poneo je laskavu titulu "Kapokanoniere", odnosno bio je najbolji strelac italijanske Serije A sa 29 pogodaka.

Kako je otvorio novu sezonu, ne bi bilo čudo da nadmaši prošlosezonski uspeh.

Roma je u prvom meču šestog kola Serije A savladala Udineze, a veliki deo posla uradila je već u prvih 45 minuta, kada je vodila 3:0.

ROMA - UDINEZE 3:1 (3:0)

Edin Džeko pogodio je za vođstvo Rimljana već u 12. minutu, da bi sa dva gola Stefan El Šaravi praktično već u prvom poluvremenu rešio pitanje pobednika.

Nakon pola sata igre bilo je 2:0. Sjajno je Džeko promešao odbranu gostiju, izborio se za prostor, a onda asistirao Stefanu El Šaraviju, koji se sjajno snašao i šmekerski pogodio za 2:0.

U 45. minutu dobro je krenula kontra Rome, Dijego Peroti pokušao je "rabonom" da asistira El Šaraviju, ali su gosti pročitali nameru i presekli pas. Izgledalo je da je prilika propala, ali je onda Lens Larsen katastrofalno reagovao, poklonio loptu "faraonu", kojem nije bilo teško da postigne drugi, a za svoj tim treći gol.

U nastavku je ritam očekivano splasnuo. Zadovoljni visokim vođstvom fudbaleri Rome nisu želeli previše da se umaraju, s obrizom na to da ih očekuje serija teških utakmica.

U 75. minutu gosti su imali dve dobre šanse. Još jedan napadač iz BiH, ali u redovima Udinezea, Rijad Bajić dobro je šutirao, ali je još bolje odbranio golman Alison. Nakon kornera, pokušao je i Bram Najtink, ali je pogodio prečku.

Imao je Gregori Defrel priliku da postigne svoj prvi gol u dresu Rome, ali je u situaciji "oči u oči" sa golmanom Udinezea bio uspešniji Albano Bizari.

Imao je sreće iskusni Argentinac u 89. minutu. Dijego Peroti iznudio je jedanaesterac, odlučio da izvede najstrožu kaznu, ali je pogodio stativu.

Kazna je stigla već u narednom napadu. Larsen se iskupio za grešku kod trećeg gola Rome, izašao sam pred Alisona i savladao ga za konačnih 3:1.