СП: Пораз Хрватске и тзв. Косова, тријумф Велса!

Репрезентација Хрватске поражена је са 1:0 у осмом колу квалификација за Светско првенство од Турске.  Хрватима угрожено прво место, Шпанија се играла! Турска искористила умор Хрвата, а Шпанија без већих проблема савладала нејаки Лихтенштајн.  Још корак: Аустрија "испала", Велс прети! Аустрија код куће играла 1:1 са Грузијом, док је Велс тек у финишу победио у Молдавији. Србија са највећим, огромним шансама дочекује последња два кола.

Фудбал 05.09.2017 | 23:00
А какво лудило у групи И!

Хрватска је у Турску дошла исцрпљена пошто се меч против тзв. Косова одужио на два дана (прекинут после 20 минута у суботу због "поплаве" на терену "Максимира"), па се то осетило у игру екипе селектора Чачића.

"Ватрени" су поражени на овом гостовању голом Тосуна у 75. минуту, што им је други пораз у последња три дуел квалификација - 1:0 (0:0).

С обзиром на то да је Исланд славио против Украјине голова Гилфија Сигурдсона (2:0), то значи да су Исланђани "стигли" Хрватску и сада као и они имају 16 бодова, с тим да Чачићева екипа има бољу гол разлику, док опасно прете и Украјина и Турска који имају по 14.

Хрвати играју још са Финском (Д) и Украјином (Г), док Исланд иде у госте Турској и дочекује тзв. Косово у последњем колу.

Изабраници Антеа Чачића закомпликовали шансе за пласман на Мундијал, па сада имају два бода више од Исланда, Турске и Украјине.

Велика збрка направљена је у групи И и наредни мечеви ће одлучити која ће се селекција пласирати директно, а која ће у бараж.

Одлучујући гол за Турску постигао је Тошун у 75. минуту. Озјакуп му је асистирао, а он успешно савладао Субашића.

У другом мечу групе И, Исланд је код куће савалдао Украјину са 2:0. Оба гола за Исланђане постигао је Сигурдсон у 47. и 68. минуту.

Репрезентација самопроглашене државе Косово доживела је пораз пред својом публиком од Финске, 1:0. Косово тако остаје на једном боду, док је Финска забележила другу победу.

Пуки је постигао у 83. минуту одлучујући гол.

/Тосун 75/

9. коло (6. октобар): Хрватска - Финска (20.45), тзв. Косово - Украјина (20.45), Турска - Исланд (20.45).

6. Косово 8 0 1 7 3:20 1

Селекција Велса победила је на гостовању Молдавију са 2:0. У веома важној победи, стрелац првог поготка био је Робсон Кану у 80. минуту, док је Ремзи у надокнади времена поставио коначан резултат.

Велс је овом победом избио на друго место и сада имају четири бода мање од Србије која је победила Ирску и један више од управо Ираца.

У небитном мечу групе Д, екипе Аустрије и Грузије су ремизирале 1:1. Гости су дошли до гола предности у осмом минуту преко Гвилиа, међутим Шауб је два минута пред крај полувремена изједначио.

До краја меча није било промене на семафору, па је остало Аустрија-Грузија 1:1.

Потребно би било чудо да се догоди и да Србија не освоји прво место у Групи Д.

Имамо развој ситуације као из снова и два кола пре краја четири бода више од Велса, гостовање прежаљеној Аустрији и код куће меч са Грузијом. Под знаком узвика је и чињеница да у последњем колу играју Велс и Република Ирска у Кардифу.

Сјајно!

Аустрија је све шансе за прво место изгубила на Ернст Хапел стадиону у Бечу против Грузије. Мршавих 1:1 представљају велико разочарање за тим Марсела Колера. Имали су велике амбиције, а сада не само да им је измакло прво место, већ имају и минималне шансе и за бараж.

Валеријан Гвилија је утишао Беч већ у осмом минуту. Сјајно се дриблиногом ослободио свог чувара и прецизним ударцем савладао Хајнца Линднера. Била је то брза контра Грузина у којој се у улози асистента нашао Јано Ананидзе.

Мучили су се Аустријанци и тек у 43. минуту постигли гол наде. Стрелац је био Луис Шауб. Међутим, до краја утакмице није било више погодака.

Велики тријумф остварио је Велс у Молдавији - 2:0. Иако су Острвљани били фаворити, отпор су успели да сломе тек у последњих десет минута. Хал Робсон Кану је пробио лед у 80, а победу потврдио Арон Ремзи тек у судијској надокнади.

6. Молдавија 8 0 2 6 4:20 2

Репрезентација Шпаније остварила је убедљиву победу над Лихтенштајном 8:0. "Црвена фурија" оправадала је овај епитет и потпуно демолирала састав слабашног Лихтенштајна.

Мората је два пута био стрелац (15, 54), два пута је погодио и Аспас (51, 63), док су по једном стрелци били Рамос (3), Иско (16), Силва (39), а виђен је и аутогол Гопела (89).

У групи Г, Италија је једва салвадала Израел са 1:0, а гол одлуке постигао је Ћиро Имобиле у 53. минуту.

Када је реч о последњем мечу, Македонија и Албанија су ремизирали 1:1. Албанци су дошли до гола предности у 53. минуту преко Рошија, међутим Трајковски је изједначио у 78. минуту из пенала.

Немилосрдна "црвена фурија"!

Шпанија је после победе над Италијом (3:0) имала веома лак задатак против Лихтенштајна, па је селектор Ђулен Лопетеги мало и промешао састав, али ни то није спасило ову малу репрезентацију, која није освојила ниједан бод у досадашњим квалификацијама.

Овога пута је Алваро Мората постигао два гола, толико је у наставку додао и резервиста Јаго Аспас, док су по једном погађали Серхио Рамос, Давид Силва и Иско.

"Помогао" је и Гопел у 89. минуту аутоголом, па је меч завршен резултатом 8:0.

Италија није имала тако лак задатак, али је "омиљеним резултатом" 1:0 (0:0) уписала победу која их и даље држи на другој позицији, и чини се да ће они бити најмање омиљени ривал у баражу.

Стрелац јединог поготка био је одлични Ћиро Имобиле.