SP: Poraz Hrvatske i tzv. Kosova, trijumf Velsa!

Reprezentacija Hrvatske poražena je sa 1:0 u osmom kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo od Turske.  Hrvatima ugroženo prvo mesto, Španija se igrala! Turska iskoristila umor Hrvata, a Španija bez većih problema savladala nejaki Lihtenštajn.  Još korak: Austrija "ispala", Vels preti! Austrija kod kuće igrala 1:1 sa Gruzijom, dok je Vels tek u finišu pobedio u Moldaviji. Srbija sa najvećim, ogromnim šansama dočekuje poslednja dva kola.

Fudbal 05.09.2017 | 23:00
A kakvo ludilo u grupi I!

Hrvatska je u Tursku došla iscrpljena pošto se meč protiv tzv. Kosova odužio na dva dana (prekinut posle 20 minuta u subotu zbog "poplave" na terenu "Maksimira"), pa se to osetilo u igru ekipe selektora Čačića.

"Vatreni" su poraženi na ovom gostovanju golom Tosuna u 75. minutu, što im je drugi poraz u poslednja tri duel kvalifikacija - 1:0 (0:0).

S obzirom na to da je Island slavio protiv Ukrajine golova Gilfija Sigurdsona (2:0), to znači da su Islanđani "stigli" Hrvatsku i sada kao i oni imaju 16 bodova, s tim da Čačićeva ekipa ima bolju gol razliku, dok opasno prete i Ukrajina i Turska koji imaju po 14.

Hrvati igraju još sa Finskom (D) i Ukrajinom (G), dok Island ide u goste Turskoj i dočekuje tzv. Kosovo u poslednjem kolu.

Izabranici Antea Čačića zakomplikovali šanse za plasman na Mundijal, pa sada imaju dva boda više od Islanda, Turske i Ukrajine.

Velika zbrka napravljena je u grupi I i naredni mečevi će odlučiti koja će se selekcija plasirati direktno, a koja će u baraž.

Odlučujući gol za Tursku postigao je Tošun u 75. minutu. Ozjakup mu je asistirao, a on uspešno savladao Subašića.

U drugom meču grupe I, Island je kod kuće savaldao Ukrajinu sa 2:0. Oba gola za Islanđane postigao je Sigurdson u 47. i 68. minutu.

Reprezentacija samoproglašene države Kosovo doživela je poraz pred svojom publikom od Finske, 1:0. Kosovo tako ostaje na jednom bodu, dok je Finska zabeležila drugu pobedu.

Puki je postigao u 83. minutu odlučujući gol.

/Tosun 75/

9. kolo (6. oktobar): Hrvatska - Finska (20.45), tzv. Kosovo - Ukrajina (20.45), Turska - Island (20.45).

6. Kosovo 8 0 1 7 3:20 1

Selekcija Velsa pobedila je na gostovanju Moldaviju sa 2:0. U veoma važnoj pobedi, strelac prvog pogotka bio je Robson Kanu u 80. minutu, dok je Remzi u nadoknadi vremena postavio konačan rezultat.

Vels je ovom pobedom izbio na drugo mesto i sada imaju četiri boda manje od Srbije koja je pobedila Irsku i jedan više od upravo Iraca.

U nebitnom meču grupe D, ekipe Austrije i Gruzije su remizirale 1:1. Gosti su došli do gola prednosti u osmom minutu preko Gvilia, međutim Šaub je dva minuta pred kraj poluvremena izjednačio.

Do kraja meča nije bilo promene na semaforu, pa je ostalo Austrija-Gruzija 1:1.

Potrebno bi bilo čudo da se dogodi i da Srbija ne osvoji prvo mesto u Grupi D.

Imamo razvoj situacije kao iz snova i dva kola pre kraja četiri boda više od Velsa, gostovanje prežaljenoj Austriji i kod kuće meč sa Gruzijom. Pod znakom uzvika je i činjenica da u poslednjem kolu igraju Vels i Republika Irska u Kardifu.

Sjajno!

Austrija je sve šanse za prvo mesto izgubila na Ernst Hapel stadionu u Beču protiv Gruzije. Mršavih 1:1 predstavljaju veliko razočaranje za tim Marsela Kolera. Imali su velike ambicije, a sada ne samo da im je izmaklo prvo mesto, već imaju i minimalne šanse i za baraž.

Valerijan Gvilija je utišao Beč već u osmom minutu. Sjajno se driblinogom oslobodio svog čuvara i preciznim udarcem savladao Hajnca Lindnera. Bila je to brza kontra Gruzina u kojoj se u ulozi asistenta našao Jano Ananidze.

Mučili su se Austrijanci i tek u 43. minutu postigli gol nade. Strelac je bio Luis Šaub. Međutim, do kraja utakmice nije bilo više pogodaka.

Veliki trijumf ostvario je Vels u Moldaviji - 2:0. Iako su Ostrvljani bili favoriti, otpor su uspeli da slome tek u poslednjih deset minuta. Hal Robson Kanu je probio led u 80, a pobedu potvrdio Aron Remzi tek u sudijskoj nadoknadi.

6. Moldavija 8 0 2 6 4:20 2

Reprezentacija Španije ostvarila je ubedljivu pobedu nad Lihtenštajnom 8:0. "Crvena furija" opravadala je ovaj epitet i potpuno demolirala sastav slabašnog Lihtenštajna.

Morata je dva puta bio strelac (15, 54), dva puta je pogodio i Aspas (51, 63), dok su po jednom strelci bili Ramos (3), Isko (16), Silva (39), a viđen je i autogol Gopela (89).

U grupi G, Italija je jedva salvadala Izrael sa 1:0, a gol odluke postigao je Ćiro Imobile u 53. minutu.

Kada je reč o poslednjem meču, Makedonija i Albanija su remizirali 1:1. Albanci su došli do gola prednosti u 53. minutu preko Rošija, međutim Trajkovski je izjednačio u 78. minutu iz penala.

Nemilosrdna "crvena furija"!

Španija je posle pobede nad Italijom (3:0) imala veoma lak zadatak protiv Lihtenštajna, pa je selektor Đulen Lopetegi malo i promešao sastav, ali ni to nije spasilo ovu malu reprezentaciju, koja nije osvojila nijedan bod u dosadašnjim kvalifikacijama.

Ovoga puta je Alvaro Morata postigao dva gola, toliko je u nastavku dodao i rezervista Jago Aspas, dok su po jednom pogađali Serhio Ramos, David Silva i Isko.

"Pomogao" je i Gopel u 89. minutu autogolom, pa je meč završen rezultatom 8:0.

Italija nije imala tako lak zadatak, ali je "omiljenim rezultatom" 1:0 (0:0) upisala pobedu koja ih i dalje drži na drugoj poziciji, i čini se da će oni biti najmanje omiljeni rival u baražu.

Strelac jedinog pogotka bio je odlični Ćiro Imobile.