После гол-аута постигли гол! Фудбалери Украјине савладали су Турску резултатом 2:0 и направили велики корак ка пласману на Светско првенство у Русији.

Фудбал 03.09.2017 | 16:00
Украјинци су у Харкову славили погоцима Андрија Јармоленка у 18. и 40. минуту, али су оба гола била нерегуларна.

Прво се нови нападач Борусије Дортмунд добро снашао након шута Коваленка са ивице казненог простора, али је линијски судија пропустио да покаже офсајд, док је у финишу полувремена направљен још већи превид.

Јевхен Конопљанка прошао је по левој страни и вратио лопту до саиграча који је потом постигао гол, али је она претходно изашла у гол аут, што арбитри нису видели.

Виђена је готово идентична ситуација као са 153. 'вечитог дербија' између Црвене звезде и Партизана, када је Гелор Канга погодио, иако је игра требало да буде прекинута због гол аута.

Украјина је лидер Групе И са 14 бодова, Хрватска има 13 уз утакмицу мање, колико има и Израел на трећем, док је Турска четврта са 11, а Финска пета са исто толико бодова, док је Косово последње са једним.

А ево како је то изгледало на највећој утакмици српског фудбала која је завршена нерешеним резултатом 1:1.