Posle gol-auta postigli gol! Fudbaleri Ukrajine savladali su Tursku rezultatom 2:0 i napravili veliki korak ka plasmanu na Svetsko prvenstvo u Rusiji.

Fudbal 03.09.2017 | 16:00
Ukrajinci su u Harkovu slavili pogocima Andrija Jarmolenka u 18. i 40. minutu, ali su oba gola bila neregularna.

Prvo se novi napadač Borusije Dortmund dobro snašao nakon šuta Kovalenka sa ivice kaznenog prostora, ali je linijski sudija propustio da pokaže ofsajd, dok je u finišu poluvremena napravljen još veći previd.

Jevhen Konopljanka prošao je po levoj strani i vratio loptu do saigrača koji je potom postigao gol, ali je ona prethodno izašla u gol aut, što arbitri nisu videli.

Viđena je gotovo identična situacija kao sa 153. 'večitog derbija' između Crvene zvezde i Partizana, kada je Gelor Kanga pogodio, iako je igra trebalo da bude prekinuta zbog gol auta.

Ukrajina je lider Grupe I sa 14 bodova, Hrvatska ima 13 uz utakmicu manje, koliko ima i Izrael na trećem, dok je Turska četvrta sa 11, a Finska peta sa isto toliko bodova, dok je Kosovo poslednje sa jednim.

A evo kako je to izgledalo na najvećoj utakmici srpskog fudbala koja je završena nerešenim rezultatom 1:1.