ЕП: Магични Драгић водио Словенију до побједе!

Репрезентација Словеније стартовала је победом на Европском првенству, пошто је са 90:81 савладала Пољску.

Кошарка 31.08.2017 | 15:45
У првом мечу шампионата "Змајчеке" је до тријумфа предводио сјајни Горан Драгић који је меч завршио са 30 поена и четири асистенције.

Изабраници Игора Кокошкова сломили су отпор неугодне Пољске у трећој четвртини, када је предност отишла и изнад десет поена.

Од старта меча виђена је веома ефикасна игра, а Словенци после десет минута игре нису успели да направе значајнију предност, 24:22.

Стартом друге деонице кошевима Драгића и Видмара Словенија је успела да се "одлепи", међутим Пољаци су добро финиширали полувреме, па се на паузу отишло са резултатом 53:46.

У трећој четвртини екипа Игора Кокошкова се одлепила на +15, а посебно одлично играо је Горан Драгић. Чинило се да ће Словенија мирно привести утакмицу крају, али је Пољска у четвртој четвртини успела мало да припрети.

Ипак, тројком Луке Дончића на три минута до краја "Змајчеци" су отишли на +11 и ту је мечу био крај. На крају утакмице Словенија је славила са 90:81.

Најефикаснији у победничком саставу био је Драгић са 30 поена, Дончић је имао учинак од 11 поена, осам скокова и шест асистенција, док је Рендолф убацио 7 поена и ухватио десет лопти.

Код Пољске, бољи од осталих био је Матеуж Понитка који је остварио дабл-дабл учинак од 22 поена и 13 скокова. Млади Карновски меч је завршио са 11 поена и пет скокова.

Словенија се у другом колу састаје са Финском у суботу од 19.00, док ће Пољска играти са Исландом истог дана од 12:45.

Стрелци:

Словенија: Рендолф 7, Ребец 0, Драгић 30, Николић 3, Препелич 10, Мурић 4, Блажич 5, Видмар 11, Загорац 0, Димец 6, Чанчар 3, Дончић 11.

Пољска: Соколовски 3, Сел 8. Слотер 12, Кулиг 4, Замојски 7, Понитка 22, Вачински 7, Козарек 0, Гиело 3, Карновски 11, Грусецки 0, Хрјачаниук 4.