EP: Magični Dragić vodio Sloveniju do pobjede!

Reprezentacija Slovenije startovala je pobedom na Evropskom prvenstvu, pošto je sa 90:81 savladala Poljsku.

Košarka 31.08.2017 | 15:45
U prvom meču šampionata "Zmajčeke" je do trijumfa predvodio sjajni Goran Dragić koji je meč završio sa 30 poena i četiri asistencije.

Izabranici Igora Kokoškova slomili su otpor neugodne Poljske u trećoj četvrtini, kada je prednost otišla i iznad deset poena.

Od starta meča viđena je veoma efikasna igra, a Slovenci posle deset minuta igre nisu uspeli da naprave značajniju prednost, 24:22.

Startom druge deonice koševima Dragića i Vidmara Slovenija je uspela da se "odlepi", međutim Poljaci su dobro finiširali poluvreme, pa se na pauzu otišlo sa rezultatom 53:46.

U trećoj četvrtini ekipa Igora Kokoškova se odlepila na +15, a posebno odlično igrao je Goran Dragić. Činilo se da će Slovenija mirno privesti utakmicu kraju, ali je Poljska u četvrtoj četvrtini uspela malo da pripreti.

Ipak, trojkom Luke Dončića na tri minuta do kraja "Zmajčeci" su otišli na +11 i tu je meču bio kraj. Na kraju utakmice Slovenija je slavila sa 90:81.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Dragić sa 30 poena, Dončić je imao učinak od 11 poena, osam skokova i šest asistencija, dok je Rendolf ubacio 7 poena i uhvatio deset lopti.

Kod Poljske, bolji od ostalih bio je Mateuž Ponitka koji je ostvario dabl-dabl učinak od 22 poena i 13 skokova. Mladi Karnovski meč je završio sa 11 poena i pet skokova.

Slovenija se u drugom kolu sastaje sa Finskom u subotu od 19.00, dok će Poljska igrati sa Islandom istog dana od 12:45.

Strelci:

Slovenija: Rendolf 7, Rebec 0, Dragić 30, Nikolić 3, Prepelič 10, Murić 4, Blažič 5, Vidmar 11, Zagorac 0, Dimec 6, Čančar 3, Dončić 11.

Poljska: Sokolovski 3, Sel 8. Sloter 12, Kulig 4, Zamojski 7, Ponitka 22, Vačinski 7, Kozarek 0, Gielo 3, Karnovski 11, Grusecki 0, Hrjačaniuk 4.