ПОР: Спортинг и Порто без проблема!

Спортинг максималан пред паузу! Лавови лагано изашли на крај са Есторилом.  Максимални Змајеви ожарили Брагу у Каменолому! Стрелац победоносног гола био је Корона у 7. минуту.

Фудбал 28.08.2017 | 12:45
Четири кола – 12 бодова! Спортинг са макслималним учинком и гол-разликом 10:1 одлази на репрезентативну паузу. Вечерас је стадиону Жозе Алваладе без већих проблема срушио Естрорил – 2:1 (2:0).

Све је практично решено већ у 11. минуту, када је Бруно Фернандес повећао вођство домаћина на 2:0. Претхондо је водећи погодак постигао Желсон Мартинс, који је у четвртом минуту искористио асистенцију Маркоса Акуње.

Драма је донекле виђена тек у последњих пет минута, када је Лукас Еванђелиста смањио резултат, али то није пољуљало домаћина, који је рутински привео утакмицу крају.

Порто 4/4, Брагин други пораз. Тако може да се подвуче црта после тријумфа Змајева на гостовању у Каменолому с 0:1 (0:1). Порто је показао да зна да игра на резултат и голом Хезуса Короне који је био прецизан у 7. минуту однели су сва три бода са овог незгодног гостовања.

Био је то леп индивидуални потез Короне који је прво превацио одбрамбеног фудбалера Браге и онда из волеја закуцао лопту у мрежу голмана Матеуса.

Овај тријумф Порта показује да ћемо опет гледати Змајеве и Спортинг у најужем кругу фаворита за титулу јер су то једина два тима која за сада имају максималан учинак у Примери. Наравно, уз Бенфику која има три победе и реми.

Брага за сада има два пораза и два тријумфа.

Додајмо и то да је Филип Стојиљковић заиграо за Брагу од 63. минута када је заменио Хасана, али до краја меча није успео да се упише у стрелце. Лазар Росић је играо цео меч.