POR: Sporting i Porto bez problema!

Sporting maksimalan pred pauzu! Lavovi lagano izašli na kraj sa Estorilom.  Maksimalni Zmajevi ožarili Bragu u Kamenolomu! Strelac pobedonosnog gola bio je Korona u 7. minutu.

Fudbal 28.08.2017 | 12:45
Četiri kola – 12 bodova! Sporting sa makslimalnim učinkom i gol-razlikom 10:1 odlazi na reprezentativnu pauzu. Večeras je stadionu Žoze Alvalade bez većih problema srušio Estroril – 2:1 (2:0).

Sve je praktično rešeno već u 11. minutu, kada je Bruno Fernandes povećao vođstvo domaćina na 2:0. Prethondo je vodeći pogodak postigao Želson Martins, koji je u četvrtom minutu iskoristio asistenciju Markosa Akunje.

Drama je donekle viđena tek u poslednjih pet minuta, kada je Lukas Evanđelista smanjio rezultat, ali to nije poljuljalo domaćina, koji je rutinski priveo utakmicu kraju.

Porto 4/4, Bragin drugi poraz. Tako može da se podvuče crta posle trijumfa Zmajeva na gostovanju u Kamenolomu s 0:1 (0:1). Porto je pokazao da zna da igra na rezultat i golom Hezusa Korone koji je bio precizan u 7. minutu odneli su sva tri boda sa ovog nezgodnog gostovanja.

Bio je to lep individualni potez Korone koji je prvo prevacio odbrambenog fudbalera Brage i onda iz voleja zakucao loptu u mrežu golmana Mateusa.

Ovaj trijumf Porta pokazuje da ćemo opet gledati Zmajeve i Sporting u najužem krugu favorita za titulu jer su to jedina dva tima koja za sada imaju maksimalan učinak u Primeri. Naravno, uz Benfiku koja ima tri pobede i remi.

Braga za sada ima dva poraza i dva trijumfa.

Dodajmo i to da je Filip Stojiljković zaigrao za Bragu od 63. minuta kada je zamenio Hasana, ali do kraja meča nije uspeo da se upiše u strelce. Lazar Rosić je igrao ceo meč.