ШПА: Валенсија храбра, Асенсио спасао бод Реалу!

Фудбалери Реал Мадрида и Валенсије одиграли су нерешено 2:2 у последњој утакмици другог кола шпанске Примере.  Асенсиова левица спасила Реал! Снажан отпор Валенсије на стадиону "Сантјаго Бернабеу" и заслужени реми - 2:2 у последњем мечу 2. кола Примере! Какво вече у Шпанији - три пута 0:1! Искусни Адуриц донео Атлетику три бода на гостовању у Еибару, док је Леганес славио у Барселони и одржао стопроцентан учинак на почетку сезоне. Севиља у финишу меча срушила Хетафе.

Фудбал 28.08.2017 | 00:18
У невероватно узбудљивој утакмици на стадиону 'Сантјаго Бернабеу' Реал је повео, Валенсија је преокренула, али је бод домаћем тиму донео двоструки стрелац Марко Асенсио.

'Краљевски клуб' није могао да рачуна на суспендоване Кристијана Роналда и Серхија Рамоса, па је направио први кикс ове сезоне.

Након две одигране утакмице има четири бода и налази се на петом месту, одмах изнад Валенсије која има исти учинак.

Екипа Зинедина Зидана добила је пехар намењен освајачу Примере округло 100 дана пошто је прекинула доминацију Барселоне, а већ у 10. минуту Марко Асенсио потврдио је да је тренутно можда и најбољи фудбалер на свету.

Узео је лопту на неких 40 метара од гола после грешке гостију, повукао је у средину и са ивице казненог простора рутински погодио доњи леви угао.

Међутим, радост домаћина трајала је само 18 минута јер су 'Слепи мишеви' на леп начин дошли до изједначења – Гаја је дивно избацио Латореа по левом боку, овај оштро заврнуо у петерац, где је Солер побегао чуварима и савладао Кејлора Наваса.

Само три минута касније Бензема је пропустио прилику да врати вођство 'Краљевском клубу', а исти играч је у финишу, у два наврата био несрећан јер су га центиметри делили од првог гола у сезони.

Нерешеним резултатом отишло се на одмор, а иако је Валенсија играла веома ангажовано у наставку, Реал је био тај који је пропуштао прилике. Касемиро је тестирао Нета, потом су непрецизни били Модрић и Бејл, да би голман Валенсије у 67. минуту одбранио сјајан ударац хрватског репрезентативца.

И како то обично бива, казна је стигла на другој страни, али се мора признати да је Марселињов састав заслужено стигао до преокрета. Напад по левој страни повукао Гаја и пронашао Родрига на ћошку петерца, овај из окрета вратио повратну на пенал где је натрчао Кондогбиа и рутински затресао мрежу.

Ипак, домаћин се експресно вратио резултатски и то преко кога другог него преко Асенсија. Резервиста Матео Ковачић изнудио је слободан ударац на неких 18 метара, што је била посластица за младог репрезентативца Шпаније. Гађао је голманов угао, Нето је био на кривој нози и лопта је завршила поред леве стативе.

Ни ту није био крај узбуђењима јер је Бензема промашио невероватну прилику, шутиравши са седам-осам метара поред гола, да би му у 92. минуту Нето, уз помоћ стативе, зауставио нови ударац.

И када су сви мислили да су се извукли, Симоне Заза се нашао у најбољој шанси, али је својом глупошћу пропустио да у последњем минуту шокира Мадрид, па је остало нерешено 2:2.

Српски репрезентативац Немања Максимовић, који је добио велику конкуренцију управо у Кондогбији, одгледао је читав дуел са клупе за резервне играче.

Валенсија је зауставила шампиона Европе и то на његовом терену. Реал је на Бернабеу освојио само бод (2:2) у последњој утакмици другог кола шпанске Примере у којој је Маркос Асенсио још једном потврдио да има прави динамит у ногама.

Асенсио још једном је показао да је већ сада суво злато краљевског клуба. Са два сјајна гола Асенсио је сачувао круну мадридском клубу круну на глави.

Прво је у 10. минуту узео једну лопту на средини терена, вукао је доста дуго и онда је са ивице казненог простора на неки начин пласирао у доњи леви угао, али тако да голман Нето није могао да реагује.

Ипак, ова Валенсија се вечерас није уплашила шампиона Европе. У 18. минуту храбра и одважна игра донела је резултат Слепим мишевима. Латоре је прошао по левој страни и заврнуо на петерац, а тамо је Солер био неумољив.

А у 77. минут дебитант Жефри Кондогбија је шокирао навијаче на стадиону Сантијаго Бернабеу. Међутим, опет је ствари у своје руке узео Асенсио и лепим слободним ударцем у 82. минуту спасио Реал пораза.

У финишу утакмице Карим Бензема је успео да промаши две невероватне шансе за победоносни гол, а на другој страни реванширао му се Симоне Заза у једном од опасних контранапада.

Недељни програм обележиле су минималне победе – редом су са по 0:1 побеђивали Атлетик Билбао, Леганес и Севиља.

Очекивано, Билбао је славио против Еибара поготком Арица Адуриса у првом полувремену, а једини погодак за Леганес у дуелу са Еспањолом дело је Мантованија након нешто мање од пола сата игре.

Андалужане је у тешкој утакмици на гостовању Хетафеу спасао Гансо у 83. минуту, када се на петерцу сјајно снашао после убацивања меркада и шмекерски погодио супротни угао.

Севиљи је ово прва победа у првенству, после ремија у првом колу и сада заузима девето место са четири бода, док је Хетафе 14. са једним бодом.

Три од четири меча недељног програма на стадионима шпанске Примере завршена су идентичним резултатом - 0:1 (0:1)!

Атлетик Билбао је после кикса против Хетафеа (0:0), на старту такмичења, успео да оствари прву победу, као и Севиља, која је претходно киксирала код куће против Еспањола (1:1).

Леганес је по рецепту из прошлонедељног дуела са Алавесом срушио и Еспањол, с тим да је овог пута био гост.

То значи да тим који је прошлу сезону завршио на 17. месту и тако "за длаку" избегао испадање, сада има максималних шест бодова и у врху табеле прави друштво Сосиједаду и Барселони.

Евентуални победник утакмице Реал Мадрид - Валенсија, која почиње у 22.15, такође ће стати у ред лидера "Ла Лиге".

Тријумф Атлетику на стадиону Ипуруа у Еибару донео је 36-годишњи Ариц Адуриз, који је главом спровео у мрежу центаршут Ињакија Вилијамса у 38. минуту.

Аргентински штопер Мартин Мантовани постигао је погодак вредан три бода за Леганес, пошто је после две одличне одбране голмана Пауа Лопеза присебно реаговао и из непосредне близине донео вођство гостима.

Тиме је Мантовани изједначио свој нападачки учинак из сезоне 2016/17, када је на 31 наступу у Примери дао један гол.

Хетафе је на свом стадиону против Севиље имао више од игре, али су бодови отишли из предграђа Мадрида на југ Шпаније, у Андалузију.

У 83. минуту је центрирао десни бек Габријел Меркадо, а Бразилац Гансо добро поставио копачку и оставио искусног голмана Гваиту без шансе да одбрани.