ŠPA: Valensija hrabra, Asensio spasao bod Realu!

Fudbaleri Real Madrida i Valensije odigrali su nerešeno 2:2 u poslednjoj utakmici drugog kola španske Primere.  Asensiova levica spasila Real! Snažan otpor Valensije na stadionu "Santjago Bernabeu" i zasluženi remi - 2:2 u poslednjem meču 2. kola Primere! Kakvo veče u Španiji - tri puta 0:1! Iskusni Aduric doneo Atletiku tri boda na gostovanju u Eibaru, dok je Leganes slavio u Barseloni i održao stoprocentan učinak na početku sezone. Sevilja u finišu meča srušila Hetafe.

Fudbal 28.08.2017 | 00:18
U neverovatno uzbudljivoj utakmici na stadionu 'Santjago Bernabeu' Real je poveo, Valensija je preokrenula, ali je bod domaćem timu doneo dvostruki strelac Marko Asensio.

'Kraljevski klub' nije mogao da računa na suspendovane Kristijana Ronalda i Serhija Ramosa, pa je napravio prvi kiks ove sezone.

Nakon dve odigrane utakmice ima četiri boda i nalazi se na petom mestu, odmah iznad Valensije koja ima isti učinak.

Ekipa Zinedina Zidana dobila je pehar namenjen osvajaču Primere okruglo 100 dana pošto je prekinula dominaciju Barselone, a već u 10. minutu Marko Asensio potvrdio je da je trenutno možda i najbolji fudbaler na svetu.

Uzeo je loptu na nekih 40 metara od gola posle greške gostiju, povukao je u sredinu i sa ivice kaznenog prostora rutinski pogodio donji levi ugao.

Međutim, radost domaćina trajala je samo 18 minuta jer su 'Slepi miševi' na lep način došli do izjednačenja – Gaja je divno izbacio Latorea po levom boku, ovaj oštro zavrnuo u peterac, gde je Soler pobegao čuvarima i savladao Kejlora Navasa.

Samo tri minuta kasnije Benzema je propustio priliku da vrati vođstvo 'Kraljevskom klubu', a isti igrač je u finišu, u dva navrata bio nesrećan jer su ga centimetri delili od prvog gola u sezoni.

Nerešenim rezultatom otišlo se na odmor, a iako je Valensija igrala veoma angažovano u nastavku, Real je bio taj koji je propuštao prilike. Kasemiro je testirao Neta, potom su neprecizni bili Modrić i Bejl, da bi golman Valensije u 67. minutu odbranio sjajan udarac hrvatskog reprezentativca.

I kako to obično biva, kazna je stigla na drugoj strani, ali se mora priznati da je Marselinjov sastav zasluženo stigao do preokreta. Napad po levoj strani povukao Gaja i pronašao Rodriga na ćošku peterca, ovaj iz okreta vratio povratnu na penal gde je natrčao Kondogbia i rutinski zatresao mrežu.

Ipak, domaćin se ekspresno vratio rezultatski i to preko koga drugog nego preko Asensija. Rezervista Mateo Kovačić iznudio je slobodan udarac na nekih 18 metara, što je bila poslastica za mladog reprezentativca Španije. Gađao je golmanov ugao, Neto je bio na krivoj nozi i lopta je završila pored leve stative.

Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima jer je Benzema promašio neverovatnu priliku, šutiravši sa sedam-osam metara pored gola, da bi mu u 92. minutu Neto, uz pomoć stative, zaustavio novi udarac.

I kada su svi mislili da su se izvukli, Simone Zaza se našao u najboljoj šansi, ali je svojom glupošću propustio da u poslednjem minutu šokira Madrid, pa je ostalo nerešeno 2:2.

Srpski reprezentativac Nemanja Maksimović, koji je dobio veliku konkurenciju upravo u Kondogbiji, odgledao je čitav duel sa klupe za rezervne igrače.

Valensija je zaustavila šampiona Evrope i to na njegovom terenu. Real je na Bernabeu osvojio samo bod (2:2) u poslednjoj utakmici drugog kola španske Primere u kojoj je Markos Asensio još jednom potvrdio da ima pravi dinamit u nogama.

Asensio još jednom je pokazao da je već sada suvo zlato kraljevskog kluba. Sa dva sjajna gola Asensio je sačuvao krunu madridskom klubu krunu na glavi.

Prvo je u 10. minutu uzeo jednu loptu na sredini terena, vukao je dosta dugo i onda je sa ivice kaznenog prostora na neki način plasirao u donji levi ugao, ali tako da golman Neto nije mogao da reaguje.

Ipak, ova Valensija se večeras nije uplašila šampiona Evrope. U 18. minutu hrabra i odvažna igra donela je rezultat Slepim miševima. Latore je prošao po levoj strani i zavrnuo na peterac, a tamo je Soler bio neumoljiv.

A u 77. minut debitant Žefri Kondogbija je šokirao navijače na stadionu Santijago Bernabeu. Međutim, opet je stvari u svoje ruke uzeo Asensio i lepim slobodnim udarcem u 82. minutu spasio Real poraza.

U finišu utakmice Karim Benzema je uspeo da promaši dve neverovatne šanse za pobedonosni gol, a na drugoj strani revanširao mu se Simone Zaza u jednom od opasnih kontranapada.

Nedeljni program obeležile su minimalne pobede – redom su sa po 0:1 pobeđivali Atletik Bilbao, Leganes i Sevilja.

Očekivano, Bilbao je slavio protiv Eibara pogotkom Arica Adurisa u prvom poluvremenu, a jedini pogodak za Leganes u duelu sa Espanjolom delo je Mantovanija nakon nešto manje od pola sata igre.

Andalužane je u teškoj utakmici na gostovanju Hetafeu spasao Ganso u 83. minutu, kada se na petercu sjajno snašao posle ubacivanja merkada i šmekerski pogodio suprotni ugao.

Sevilji je ovo prva pobeda u prvenstvu, posle remija u prvom kolu i sada zauzima deveto mesto sa četiri boda, dok je Hetafe 14. sa jednim bodom.

Tri od četiri meča nedeljnog programa na stadionima španske Primere završena su identičnim rezultatom - 0:1 (0:1)!

Atletik Bilbao je posle kiksa protiv Hetafea (0:0), na startu takmičenja, uspeo da ostvari prvu pobedu, kao i Sevilja, koja je prethodno kiksirala kod kuće protiv Espanjola (1:1).

Leganes je po receptu iz prošlonedeljnog duela sa Alavesom srušio i Espanjol, s tim da je ovog puta bio gost.

To znači da tim koji je prošlu sezonu završio na 17. mestu i tako "za dlaku" izbegao ispadanje, sada ima maksimalnih šest bodova i u vrhu tabele pravi društvo Sosijedadu i Barseloni.

Eventualni pobednik utakmice Real Madrid - Valensija, koja počinje u 22.15, takođe će stati u red lidera "La Lige".

Trijumf Atletiku na stadionu Ipurua u Eibaru doneo je 36-godišnji Aric Aduriz, koji je glavom sproveo u mrežu centaršut Injakija Vilijamsa u 38. minutu.

Argentinski štoper Martin Mantovani postigao je pogodak vredan tri boda za Leganes, pošto je posle dve odlične odbrane golmana Paua Lopeza prisebno reagovao i iz neposredne blizine doneo vođstvo gostima.

Time je Mantovani izjednačio svoj napadački učinak iz sezone 2016/17, kada je na 31 nastupu u Primeri dao jedan gol.

Hetafe je na svom stadionu protiv Sevilje imao više od igre, ali su bodovi otišli iz predgrađa Madrida na jug Španije, u Andaluziju.

U 83. minutu je centrirao desni bek Gabrijel Merkado, a Brazilac Ganso dobro postavio kopačku i ostavio iskusnog golmana Gvaitu bez šanse da odbrani.