ПЛ БиХ: Крупа славила у Габели, реми Борца и Сарајева!

Сјајан меч у Зеници, Слобода испустила два гола предности. Крупљани успјешни на гостовању ГОШК-у.  Праведан реми у Бањалуци! Подјела бодова у дерби мечу шестог кола Премијер лиге Босне и Херцеговине.

Фудбал 28.08.2017 | 10:15
Зенички Челик успио је да надокнади два гола заостатка и пред својим навијачима ремизира са тузланском Слободом 2:2 (0:0), понајвише захваљујући двоструком стријелцу Аидину Махмутовићу.

Сва четири поготка виђена су у наставку, а тим Владе Јагодића није успио да сачува 2:0.

Слобода је била конкретнија у првом полувремену, погодила и стативу (Сулејман Крпић), а заслужено вођство стигло је на почетку наставка, када је мрежу Зеничана затресао Милош Калезић.

Након примљеног гола домаћи су заиграли нешто ангажованије, али убрзо је услиједио други гол у њиховој мрежу. У 59. минуту Амер Ордагић прецизно је центрирао са лијеве стране, а Крпићсјајно реаговао главом и погодио за 0:2.

Искусни нападач Аидин Махмутовић ипак је омогућио Зеничанима да дођу до бода. Успио је у 68. минуту преполовити предност гостију, а онда шест минута касније погоди за 2:2.

Слобода је тако стадион у Зеници другу годину заредом напустила непоражена. Изабраници Владе Јагодића и прошле године били су бољи, када су славили 2:0, а занимљиво да је и тада Крпић био стријелац.

ЧЕЛИК - СЛОБОДА 2:2 (0:0)

ЧЕЛИК: Марковић, Удовичић, Хасанхоџић, Коуадио, Салчиновић, Мехић (46. Кадрић), Шишић, Казазић (67. Јахић), Ћемаловић (66. Дувњак), Махмутовић, Дураковић. Тренер: Кемал Хафизовић.

СЛОБОДА: Хаџић, Ђорђиловић, Салиховић, Тодоровић, Крпић, Ордагић, Зиљкић (78. Хусић), Граховац (82. Смајић), Мехмедагић, Хаирилаховић, Калезић (66. Јахић). Тренер: Владо Јагодић.

У другом данашњем дуелу између ГОШК-а и Крупе гости су били успјешнији и славили минималним резултатом. Гол вриједан три бода Крупљанима је донио Нусмир Фајић двадесетак минута прије краја сусрета.

Најбољу шансу за домаће пропустио је Дарко Ђајић, када је уздрмао пречку гола Крупе, па је остало 0:1.

ГОШК - КРУПА 0:1 (0:0)

ГОШК: Козић, Чолић, Бошњак, Одак, Анковић (59. Сушић), Мишић, Ђајић, Зољ (78. Пехар), Рамић, Деак, Кобиљар (80. Крталић). Тренер: Славен Муса.

КРУПА: Кутић (63. Фејзић), Макитан, Јашаревић, Кољић (46. Барић), Љубеновић, Милутиновић, Вукотић, Алексић, Милановић, Фајић, Марјановић (53. Никодијевић). Тренер: Слободан Старчевић.

Борац и Сарајево одиграли су без побједника у мечу шестог кола Премијер лиге Босне и Херцеговине.

У Бањалуци на Градском стадиону БОРАЦ-САРАЈЕВО 1:1.

У мечу који није обиловао лијепим и атрактивним потезима чини се да је на крају подјела бодова најправеднија.

Прво полувријеме било је посебно лоше. Без изгледнијих шанси на обе стране и без узбуђења.Као да су обе екипе превише респректовале протовника.

Игра се распламсала у другом полувремену. Сарајево је након корнера дошло до вођства. Лијеп гол главом постигао је Михојевић. Играо се 61. минут.

Након овог гола домаћи су кренули агресивно на све или ништа. Таква игра им се исплатила у 74. минуту.

Веселиновић је одлично асистирао Махиру Карићу, којем није било тешко да постигне изједначујући гол.

Послије овог кола Борац има 10, а Сарајево пет бодова.