PL BiH: Krupa slavila u Gabeli, remi Borca i Sarajeva!

Sjajan meč u Zenici, Sloboda ispustila dva gola prednosti. Krupljani uspješni na gostovanju GOŠK-u.  Pravedan remi u Banjaluci! Podjela bodova u derbi meču šestog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Fudbal 28.08.2017 | 10:15
Zenički Čelik uspio je da nadoknadi dva gola zaostatka i pred svojim navijačima remizira sa tuzlanskom Slobodom 2:2 (0:0), ponajviše zahvaljujući dvostrukom strijelcu Aidinu Mahmutoviću.

Sva četiri pogotka viđena su u nastavku, a tim Vlade Jagodića nije uspio da sačuva 2:0.

Sloboda je bila konkretnija u prvom poluvremenu, pogodila i stativu (Sulejman Krpić), a zasluženo vođstvo stiglo je na početku nastavka, kada je mrežu Zeničana zatresao Miloš Kalezić.

Nakon primljenog gola domaći su zaigrali nešto angažovanije, ali ubrzo je uslijedio drugi gol u njihovoj mrežu. U 59. minutu Amer Ordagić precizno je centrirao sa lijeve strane, a Krpićsjajno reagovao glavom i pogodio za 0:2.

Iskusni napadač Aidin Mahmutović ipak je omogućio Zeničanima da dođu do boda. Uspio je u 68. minutu prepoloviti prednost gostiju, a onda šest minuta kasnije pogodi za 2:2.

Sloboda je tako stadion u Zenici drugu godinu zaredom napustila neporažena. Izabranici Vlade Jagodića i prošle godine bili su bolji, kada su slavili 2:0, a zanimljivo da je i tada Krpić bio strijelac.

ČELIK - SLOBODA 2:2 (0:0)

ČELIK: Marković, Udovičić, Hasanhodžić, Kouadio, Salčinović, Mehić (46. Kadrić), Šišić, Kazazić (67. Jahić), Ćemalović (66. Duvnjak), Mahmutović, Duraković. Trener: Kemal Hafizović.

SLOBODA: Hadžić, Đorđilović, Salihović, Todorović, Krpić, Ordagić, Ziljkić (78. Husić), Grahovac (82. Smajić), Mehmedagić, Hairilahović, Kalezić (66. Jahić). Trener: Vlado Jagodić.

U drugom današnjem duelu između GOŠK-a i Krupe gosti su bili uspješniji i slavili minimalnim rezultatom. Gol vrijedan tri boda Krupljanima je donio Nusmir Fajić dvadesetak minuta prije kraja susreta.

Najbolju šansu za domaće propustio je Darko Đajić, kada je uzdrmao prečku gola Krupe, pa je ostalo 0:1.

GOŠK - KRUPA 0:1 (0:0)

GOŠK: Kozić, Čolić, Bošnjak, Odak, Anković (59. Sušić), Mišić, Đajić, Zolj (78. Pehar), Ramić, Deak, Kobiljar (80. Krtalić). Trener: Slaven Musa.

KRUPA: Kutić (63. Fejzić), Makitan, Jašarević, Koljić (46. Barić), Ljubenović, Milutinović, Vukotić, Aleksić, Milanović, Fajić, Marjanović (53. Nikodijević). Trener: Slobodan Starčević.

Borac i Sarajevo odigrali su bez pobjednika u meču šestog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

U Banjaluci na Gradskom stadionu BORAC-SARAJEVO 1:1.

U meču koji nije obilovao lijepim i atraktivnim potezima čini se da je na kraju podjela bodova najpravednija.

Prvo poluvrijeme bilo je posebno loše. Bez izglednijih šansi na obe strane i bez uzbuđenja.Kao da su obe ekipe previše resprektovale protovnika.

Igra se rasplamsala u drugom poluvremenu. Sarajevo je nakon kornera došlo do vođstva. Lijep gol glavom postigao je Mihojević. Igrao se 61. minut.

Nakon ovog gola domaći su krenuli agresivno na sve ili ništa. Takva igra im se isplatila u 74. minutu.

Veselinović je odlično asistirao Mahiru Kariću, kojem nije bilo teško da postigne izjednačujući gol.

Poslije ovog kola Borac ima 10, a Sarajevo pet bodova.