ИТА: Сигурни Милан, Наполи, Торино! Голови Сергеја и Љајића!

Због ОВОГА се долази на утакмице! Спектакуларан гол Андрее Белотија. Погодио и Адем Љајић.  Да ли је рођена нова звезда Милана и "калча"? Тинејџер у дресу "росонера" наставља да бриљира. Сергеј Милинковић-Савић донео тријумф Лацију.

Фудбал 27.08.2017 | 23:50
На крилима сјајног Андрее Белотија, Торино Синише Михајловића савладао је Сасуоло 3:0.

Серија погодака домаћих отворена је на истеку 44. минута, када је најбољи играч "бикова" испратио центаршут Лоренца Де Силвестрија, а онда спектакуларним ударцем још једном показао зашто вриједи 100 милиона евра!

Уживајте...

У финишу меча још два гола "гранате".

Адем Љајић објерочке је прихватио поклон гостујућих играча, а тачку на "и" ставио је Џоел Оби четири минута касније, на асистенцију феноменалног Белотија.

И на овом мечу у центру пажње била је ВАР технологија.

Арбитар Паоло Мацолени није се прославио одлукама. Досудио је два једанаестерца, а након асистенције видео судије понишио је оба казнена ударца.

Патрик Кутроне из утакмице у утакмицу наговештава да би могао да постане нова звезда АЦ Милана!

Трећи меч заредом 19-годишњи голгетер уписао се у стрелце (Кротоне, Шкендија и сада Каљари), укупно четврти пут ове сезоне.

Тиме је Кутроне у потпуности оправдао поверење Винћенца Монтеле, који му је омогућио да буде стартер, упркос силним појачањима која су овог лета стигла на "Сан Сиро".

Милан се поприлично намучио, али је ипак решио меч у своју корист, поготком Суса у 70. минуту.

МИЛАН - КАЉАРИ 2:1 (1:0)!

На време су домаћи стигли до првог вођства.

Већ у 10. минуту "прокључао" је стадион, након што је Сусо одлично убацио лопту са десне стране, а на правом месту се нашао Кутроне и из непосредне близине погодио мрежу.

Имао је тим са Сардиније десетак минута касније прилику да анулира предност Милана, али Марко Сау није имао среће - погодио је стативу.

Много је "шкрипало" у одбрани домаћина, а погођен оквир гола дао је наду Каљарију да може до изједначења. Нападали су гости, али се на одмор отишло с предношћу домаћина.

Ипак, врло брзо у наставку Каљари је дошао до заслуженог изједначења, и то преко Жоаа Педра.

Након тога није ишло све онако како су момци у црвено-црним дресовима планирали, све до 70. минута.

После асистенције код првог гола, Сусо је феноменално погодио из слободног ударца и донео велико славље свом тиму и навијачима.

Од осталих мечева другог кола треба издвојити победе Лација и Наполија.

Српски интернационалац Сергеј Милинковић-Савић погодио је за победу "небескоплавих" у Верони против Кјева, и то минут пре краја меча.

Аталанта је наговестила изненађење у Напуљу, решивши у своју корист прво полувреме, али је учесник Лиге шампиона у наставку постигао три гола и тако уписао други тријумф у првенству.

Након првих 180 минута у сезони 2017/18, максималних шест бодова има пет екипа - Јувентус, Интер, Наполи, Милан и Сампдорија.