ITA: Sigurni Milan, Napoli, Torino! Golovi Sergeja i Ljajića!

Zbog OVOGA se dolazi na utakmice! Spektakularan gol Andree Belotija. Pogodio i Adem Ljajić.  Da li je rođena nova zvezda Milana i "kalča"? Tinejdžer u dresu "rosonera" nastavlja da briljira. Sergej Milinković-Savić doneo trijumf Laciju.

Fudbal 27.08.2017 | 23:50
Na krilima sjajnog Andree Belotija, Torino Siniše Mihajlovića savladao je Sasuolo 3:0.

Serija pogodaka domaćih otvorena je na isteku 44. minuta, kada je najbolji igrač "bikova" ispratio centaršut Lorenca De Silvestrija, a onda spektakularnim udarcem još jednom pokazao zašto vrijedi 100 miliona evra!

Uživajte...

U finišu meča još dva gola "granate".

Adem Ljajić objeročke je prihvatio poklon gostujućih igrača, a tačku na "i" stavio je Džoel Obi četiri minuta kasnije, na asistenciju fenomenalnog Belotija.

I na ovom meču u centru pažnje bila je VAR tehnologija.

Arbitar Paolo Macoleni nije se proslavio odlukama. Dosudio je dva jedanaesterca, a nakon asistencije video sudije ponišio je oba kaznena udarca.

Patrik Kutrone iz utakmice u utakmicu nagoveštava da bi mogao da postane nova zvezda AC Milana!

Treći meč zaredom 19-godišnji golgeter upisao se u strelce (Krotone, Škendija i sada Kaljari), ukupno četvrti put ove sezone.

Time je Kutrone u potpunosti opravdao poverenje Vinćenca Montele, koji mu je omogućio da bude starter, uprkos silnim pojačanjima koja su ovog leta stigla na "San Siro".

Milan se poprilično namučio, ali je ipak rešio meč u svoju korist, pogotkom Susa u 70. minutu.

MILAN - KALJARI 2:1 (1:0)!

Na vreme su domaći stigli do prvog vođstva.

Već u 10. minutu "proključao" je stadion, nakon što je Suso odlično ubacio loptu sa desne strane, a na pravom mestu se našao Kutrone i iz neposredne blizine pogodio mrežu.

Imao je tim sa Sardinije desetak minuta kasnije priliku da anulira prednost Milana, ali Marko Sau nije imao sreće - pogodio je stativu.

Mnogo je "škripalo" u odbrani domaćina, a pogođen okvir gola dao je nadu Kaljariju da može do izjednačenja. Napadali su gosti, ali se na odmor otišlo s prednošću domaćina.

Ipak, vrlo brzo u nastavku Kaljari je došao do zasluženog izjednačenja, i to preko Žoaa Pedra.

Nakon toga nije išlo sve onako kako su momci u crveno-crnim dresovima planirali, sve do 70. minuta.

Posle asistencije kod prvog gola, Suso je fenomenalno pogodio iz slobodnog udarca i doneo veliko slavlje svom timu i navijačima.

Od ostalih mečeva drugog kola treba izdvojiti pobede Lacija i Napolija.

Srpski internacionalac Sergej Milinković-Savić pogodio je za pobedu "nebeskoplavih" u Veroni protiv Kjeva, i to minut pre kraja meča.

Atalanta je nagovestila iznenađenje u Napulju, rešivši u svoju korist prvo poluvreme, ali je učesnik Lige šampiona u nastavku postigao tri gola i tako upisao drugi trijumf u prvenstvu.

Nakon prvih 180 minuta u sezoni 2017/18, maksimalnih šest bodova ima pet ekipa - Juventus, Inter, Napoli, Milan i Sampdorija.