БЛ - Не сумњајте у вицешампиона: Прорадио Лајпциг!

И то после преокрета! Стрела Бруме из окрета! Ред Бул "убо" Фрајбург с 4:1.  Полувријеме за памћење Лајпцига! Фудбалери Лајпцига након преокрета побиједили Фрајбург и дошли до првих бодове ове сезоне у Бундеслиги.

Фудбал 27.08.2017 | 18:15
Фудбалери вицешампиона Њемачке, Лајпцига освојили су прве бодове у новој сезони Бундеслиге - тачније три.

Након пораза у првом колу од Шалкеа, у другом су пред својима навијачима послије преокрета, одличном игром у другом полувремену побиједили Фрајбург.

ЛАЈПЦИГ-ФРАЈБУРГ 4:1 (0:1)

Нидерлехнер је голом у 23. минуте донио Фрајбургу вођство. Гости су са овом предношћу отишли на одмор, а у првом дијелу Лајпциг није имао бог зна какве велике шансе за преокрет.

Ипак у другом полувремену домаћин је на терен изашао пуно одлучнији и конкретнији и за само десет минута направили су преокрет, а до краја су дошли до убједљивог тријумфа.

Најприје је Тимо Вернер у 48. минуту изједначио на 1:1. Потом је у 55. Орбан преокренуо резултат.

Све дилеме око побједника разријешио је Тимо Вернер својим другим голом у 71. минуту.

Вернер је до сада у дресовима Штутгарта и Лајпцига екипи Фрајбурга постигао ОСАМ ГОЛОВА.

Коначних 4:1 поставља Брума прелијепим голом у 79. минуту. Брума стријелац у дебију пред домаћим навијачима.

Фрајбург је посљедњих 10 минута одиграо са играчем мање пошто је Хефлер добио црвени картон.

Ево га вицешампион Немачке Ред Бул Салцбург! Прорадио је. После пораза у првом колу од Шалкеа, Салцбург је после преокрета надиграо Фрајбург с 4:1 (0:1) и тако дошао до првих бодова у новој кампањи Бундеслиге.

Није било пријатно на Ред Бул арени када је Нидерлехер погодио за вођство Фрајбурга и то после такве акције да дефанзивцима домаћег тима није било добро како су их гости "извозали". И са тим резултатом се отишло на одмор. Многи су помислили - каква ће то сезоне бити за Салцбург када је овако почела?

Али, у других 45 минута све је постало много ружичастије по вицешампиона.

У свему је доста помогао корнер у 48. минуту када је Вернер на асистенцију Форсбергапогодио главом, да би Орбан после јако лепе акције и продора по десној страни и центаршута лако донео предност Салцбургу у 55. минуту утакмице.

Да не буде недоумица и страхова побринуо се опет Вернер. Пукла је поклуконтра, Салцбург је показао да има веома опасну екипу, младу, полетну, брзу. За тили час Вернер се нашао испред голмана Шволова и лако реализовао шансу.

Можда и најлепши моменат меча био је у 80. минуту када је новајлија Брума забио озбиљну голчину полуволејем из окрета. Страшан гол.

Додајмо и то да је Фрајбург меч завршио са играчем мање пошто је у 81. минуту Хофлердобио искључење после другог жутог картона.