BL - Ne sumnjajte u vicešampiona: Proradio Lajpcig!

I to posle preokreta! Strela Brume iz okreta! Red Bul "ubo" Frajburg s 4:1.  Poluvrijeme za pamćenje Lajpciga! Fudbaleri Lajpciga nakon preokreta pobijedili Frajburg i došli do prvih bodove ove sezone u Bundesligi.

Fudbal 27.08.2017 | 18:15
Fudbaleri vicešampiona Njemačke, Lajpciga osvojili su prve bodove u novoj sezoni Bundeslige - tačnije tri.

Nakon poraza u prvom kolu od Šalkea, u drugom su pred svojima navijačima poslije preokreta, odličnom igrom u drugom poluvremenu pobijedili Frajburg.

LAJPCIG-FRAJBURG 4:1 (0:1)

Niderlehner je golom u 23. minute donio Frajburgu vođstvo. Gosti su sa ovom prednošću otišli na odmor, a u prvom dijelu Lajpcig nije imao bog zna kakve velike šanse za preokret.

Ipak u drugom poluvremenu domaćin je na teren izašao puno odlučniji i konkretniji i za samo deset minuta napravili su preokret, a do kraja su došli do ubjedljivog trijumfa.

Najprije je Timo Verner u 48. minutu izjednačio na 1:1. Potom je u 55. Orban preokrenuo rezultat.

Sve dileme oko pobjednika razriješio je Timo Verner svojim drugim golom u 71. minutu.

Verner je do sada u dresovima Štutgarta i Lajpciga ekipi Frajburga postigao OSAM GOLOVA.

Konačnih 4:1 postavlja Bruma prelijepim golom u 79. minutu. Bruma strijelac u debiju pred domaćim navijačima.

Frajburg je posljednjih 10 minuta odigrao sa igračem manje pošto je Hefler dobio crveni karton.

Evo ga vicešampion Nemačke Red Bul Salcburg! Proradio je. Posle poraza u prvom kolu od Šalkea, Salcburg je posle preokreta nadigrao Frajburg s 4:1 (0:1) i tako došao do prvih bodova u novoj kampanji Bundeslige.

Nije bilo prijatno na Red Bul areni kada je Niderleher pogodio za vođstvo Frajburga i to posle takve akcije da defanzivcima domaćeg tima nije bilo dobro kako su ih gosti "izvozali". I sa tim rezultatom se otišlo na odmor. Mnogi su pomislili - kakva će to sezone biti za Salcburg kada je ovako počela?

Ali, u drugih 45 minuta sve je postalo mnogo ružičastije po vicešampiona.

U svemu je dosta pomogao korner u 48. minutu kada je Verner na asistenciju Forsbergapogodio glavom, da bi Orban posle jako lepe akcije i prodora po desnoj strani i centaršuta lako doneo prednost Salcburgu u 55. minutu utakmice.

Da ne bude nedoumica i strahova pobrinuo se opet Verner. Pukla je poklukontra, Salcburg je pokazao da ima veoma opasnu ekipu, mladu, poletnu, brzu. Za tili čas Verner se našao ispred golmana Švolova i lako realizovao šansu.

Možda i najlepši momenat meča bio je u 80. minutu kada je novajlija Bruma zabio ozbiljnu golčinu poluvolejem iz okreta. Strašan gol.

Dodajmo i to da je Frajburg meč završio sa igračem manje pošto je u 81. minutu Hoflerdobio isključenje posle drugog žutog kartona.