БЕЛ: Био једном један дерби...

Са Пинто и Стандард на коленима у Брижу! Херој победе домаћина био Ханс Ванекен са два гола и једном асистенцијом.

Фудбал 27.08.2017 | 19:15
Био једном један дерби. У овом тренутку то дефинитивно није. Екипа Брижа на свом терену прегазила је Стандард из Лијежа са 4:0 у утакмици петог кола белгијске Про лиге и задржали максималан учинак.

Екипа из Лијежа коју тренира Рикардо Са Пинто није била толико слабија екипа колико показује коначан резултат, али је реализација фудбалера Брижа била одлична.

Сваки други ударац у оквир гола завршио је иза леђа Гиљерма Очое. А херој данашњег тријумфа у дербију био је двоструки стрелац Ханс Ванекен који је уписао и једну асистенцију.

Већ после шест минута домаћа екипа имала је велика два гола предности. У трећем минуту Ванекен је поцепао мрежу са петерца, а онда је бразилски интернационалац Весли сјајну истрчао контранапад и погодио на право место после додавања Ванекена.

У 56. минуту овај фудбалер је повисио на 3:0, а овај пут му се Весли реванширао асистенцијом. Коначан резултат 10 минута пре краја поставио је Брендон Мехелен.

БЕЛГИЈА 1 - 5. КОЛО