BEL: Bio jednom jedan derbi...

Sa Pinto i Standard na kolenima u Brižu! Heroj pobede domaćina bio Hans Vaneken sa dva gola i jednom asistencijom.

Fudbal 27.08.2017 | 19:15
Bio jednom jedan derbi. U ovom trenutku to definitivno nije. Ekipa Briža na svom terenu pregazila je Standard iz Liježa sa 4:0 u utakmici petog kola belgijske Pro lige i zadržali maksimalan učinak.

Ekipa iz Liježa koju trenira Rikardo Sa Pinto nije bila toliko slabija ekipa koliko pokazuje konačan rezultat, ali je realizacija fudbalera Briža bila odlična.

Svaki drugi udarac u okvir gola završio je iza leđa Giljerma Očoe. A heroj današnjeg trijumfa u derbiju bio je dvostruki strelac Hans Vaneken koji je upisao i jednu asistenciju.

Već posle šest minuta domaća ekipa imala je velika dva gola prednosti. U trećem minutu Vaneken je pocepao mrežu sa peterca, a onda je brazilski internacionalac Vesli sjajnu istrčao kontranapad i pogodio na pravo mesto posle dodavanja Vanekena.

U 56. minutu ovaj fudbaler je povisio na 3:0, a ovaj put mu se Vesli revanširao asistencijom. Konačan rezultat 10 minuta pre kraja postavio je Brendon Mehelen.

BELGIJA 1 - 5. KOLO