Цвајта: Из кеца у двојку, у 90. минуту!

Фортуна дефинитивно има среће. Мада, како оно кажу, срећу ваља и заслужити. Тим из Дизелдорфа је био упоран, није се предавао на гостовању Сандхазену и то му се вишеструко исплатило, пошто је гол вредан тријумфа, али и пробоја на лидерску позицију Цвајте, постигао у 90. минуту - 2:1.

Фудбал 27.08.2017 | 18:45
Јунак Фортуне је Рувен Хенингс, искусни нападач је добио шансу у 75. минуту, а у једном од завршних атака своје екипе искористио „бунарење“ Андреа Хофмана и сналажљивим ударцем комплетирао преокрет из кеца у двојку.

То је после почетног ремија са Ајнтрахтом из Брауншвајга био четврти узастопни тријумф за састав тренера Фридлехма Функела, очито наоштереног да нападне пласман у елитни ранг.

Преокрет је виђен и у Бохуму, где је домаћин још од 11. минута губио од Динама из Дрездена, али је већ до одмора, головима Феликса Бастијанса, стекао предност, потврдио је у завршници и тако забележио првенац ове сезоне.

НЕМАЧКА 2 - 4. коло