Cvajta: Iz keca u dvojku, u 90. minutu!

Fortuna definitivno ima sreće. Mada, kako ono kažu, sreću valja i zaslužiti. Tim iz Dizeldorfa je bio uporan, nije se predavao na gostovanju Sandhazenu i to mu se višestruko isplatilo, pošto je gol vredan trijumfa, ali i proboja na lidersku poziciju Cvajte, postigao u 90. minutu - 2:1.

Fudbal 27.08.2017 | 18:45
Junak Fortune je Ruven Henings, iskusni napadač je dobio šansu u 75. minutu, a u jednom od završnih ataka svoje ekipe iskoristio „bunarenje“ Andrea Hofmana i snalažljivim udarcem kompletirao preokret iz keca u dvojku.

To je posle početnog remija sa Ajntrahtom iz Braunšvajga bio četvrti uzastopni trijumf za sastav trenera Fridlehma Funkela, očito naošterenog da napadne plasman u elitni rang.

Preokret je viđen i u Bohumu, gde je domaćin još od 11. minuta gubio od Dinama iz Drezdena, ali je već do odmora, golovima Feliksa Bastijansa, stekao prednost, potvrdio je u završnici i tako zabeležio prvenac ove sezone.

NEMAČKA 2 - 4. kolo