ФРА: Ето Бордоа у врху, нови шамар за Ницу!

Тим са Азурне Обале поново непрепознатљив!

Фудбал 26.08.2017 | 23:55
Бордо поново игра добар фудбал. Жирондинци су се победом на свом терену против Троа од 2:1 у четвртом колу Лиге 1 примакли екипама из самог врха табеле.

Тако је Бордо остао једна од ретких непоражених екипа у шампионату, мада је Троа у финишу меча имао неколико добрих прилика да освоји бод.

Бордо је повео већ у деветом минуту преко Франсое Каманакоји је искористио катастрофално испуцавање голмана Самасе.

Предносту домаћег тима дуплирао је Бразилац Малком после асистенције Јунуса Санкареау 48. минуту.Наду гостима вратио је, три минута касније, Стефан Дарбион, али за више од тога екипа Троа није имала довољно среће.

Српски интернационалац Вукашин Јовановић заузео је своју стандардну позицију у одбрани Бордоа и одиграо је свих 90 минута.

Екипа Нице је у тоталном нокдауну. Тим са Азурне обале доживео је убедљив пораз на гостовању Амијену - 3:0.

Дефинитивно нешто не штима код екипе која је прошле сезоне била најпријатније изненађење у Лиги 1.

Већ у првом полувремену Амијен је имао велика два гола предности, а на крају је епитет јунака утакмице понео двоструки стрелац Муса Конате.

Гаел Какута је у 15. минуту начео госте из Нице, а 13 минута касније Конате је дуплирао предност. Исти играч је два минута пре краја утакмице ставио тачку на победу.