FRA: Eto Bordoa u vrhu, novi šamar za Nicu!

Tim sa Azurne Obale ponovo neprepoznatljiv!

Fudbal 26.08.2017 | 23:55
Bordo ponovo igra dobar fudbal. Žirondinci su se pobedom na svom terenu protiv Troa od 2:1 u četvrtom kolu Lige 1 primakli ekipama iz samog vrha tabele.

Tako je Bordo ostao jedna od retkih neporaženih ekipa u šampionatu, mada je Troa u finišu meča imao nekoliko dobrih prilika da osvoji bod.

Bordo je poveo već u devetom minutu preko Fransoe Kamanakoji je iskoristio katastrofalno ispucavanje golmana Samase.

Prednostu domaćeg tima duplirao je Brazilac Malkom posle asistencije Junusa Sankareau 48. minutu.Nadu gostima vratio je, tri minuta kasnije, Stefan Darbion, ali za više od toga ekipa Troa nije imala dovoljno sreće.

Srpski internacionalac Vukašin Jovanović zauzeo je svoju standardnu poziciju u odbrani Bordoa i odigrao je svih 90 minuta.

Ekipa Nice je u totalnom nokdaunu. Tim sa Azurne obale doživeo je ubedljiv poraz na gostovanju Amijenu - 3:0.

Definitivno nešto ne štima kod ekipe koja je prošle sezone bila najprijatnije iznenađenje u Ligi 1.

Već u prvom poluvremenu Amijen je imao velika dva gola prednosti, a na kraju je epitet junaka utakmice poneo dvostruki strelac Musa Konate.

Gael Kakuta je u 15. minutu načeo goste iz Nice, a 13 minuta kasnije Konate je duplirao prednost. Isti igrač je dva minuta pre kraja utakmice stavio tačku na pobedu.