РУС: Локомотива вози и преко Урала!

Минималци Рубина и Амкара.

Фудбал 27.08.2017 | 08:15
Московска Локомотива наставила је потеру за Зенитом! Овај пут екипа из престонице на свом терену је савладала Урал са 2:1 у осмом колу Серије А и нанео гостима први првенствени пораз у сезони.

Мало теже него што се очекивало је Локомотива дошла до тријумфа, мада је он свакако био заслужен.

Џеферсон Фарфан је у 21. минуту довео домаћина у вођство, али је 11 минута касније Гиљерме постигао аутогол и Локомотива је морала све испочетка.

У 56. минуту Алексеј Миранчук је искористио слабију интервенцију голмана гостију и ћушнуо лопту у мрежу. Српски интернационалац Немања Пејчиновић одиграо је цео меч за Локомотиву.

Екипа Рубина из Казања дефинитивно је ушла у праву форму. Тим Курбана Бердијева на свом терену је савладала дебитанта Тосно са 1:0 и домогла се треће позиције на табели.

Ово је Рубину била друга узастопна победа без примљеног гола, а трећи тријумф у серији од пет мечева без пораза у националном шампионату.

Вечерас је једини погодак на утакмици постигао Максим Кануњиков у 19. минуту после асистенције Гокдениза Карадениза.