RUS: Lokomotiva vozi i preko Urala!

Minimalci Rubina i Amkara.

Fudbal 27.08.2017 | 08:15
Moskovska Lokomotiva nastavila je poteru za Zenitom! Ovaj put ekipa iz prestonice na svom terenu je savladala Ural sa 2:1 u osmom kolu Serije A i naneo gostima prvi prvenstveni poraz u sezoni.

Malo teže nego što se očekivalo je Lokomotiva došla do trijumfa, mada je on svakako bio zaslužen.

Džeferson Farfan je u 21. minutu doveo domaćina u vođstvo, ali je 11 minuta kasnije Giljerme postigao autogol i Lokomotiva je morala sve ispočetka.

U 56. minutu Aleksej Mirančuk je iskoristio slabiju intervenciju golmana gostiju i ćušnuo loptu u mrežu. Srpski internacionalac Nemanja Pejčinović odigrao je ceo meč za Lokomotivu.

Ekipa Rubina iz Kazanja definitivno je ušla u pravu formu. Tim Kurbana Berdijeva na svom terenu je savladala debitanta Tosno sa 1:0 i domogla se treće pozicije na tabeli.

Ovo je Rubinu bila druga uzastopna pobeda bez primljenog gola, a treći trijumf u seriji od pet mečeva bez poraza u nacionalnom šampionatu.

Večeras je jedini pogodak na utakmici postigao Maksim Kanunjikov u 19. minutu posle asistencije Gokdeniza Karadeniza.