БЛ: Борусија (Д) сигурна за 1. мјесто!

Фудбалери Борусије из Дортмунда победили су на свом терену Херту са 2:0, у утакмици другог кола Бундеслиге и остварили другу победу.  Борусија вратила дугове: Сахин као код Клопа, асистенција и гол за пад Херте! Славље у Дортмунду.

Фудбал 26.08.2017 | 23:15
Борусија је повела у 15. минуту голом Пјера Емерика Обамејанга у 15. минуту, што је његов други гол у првенству, а победу је обезбедио Нури Сахин у 57. минуту.

Екипа из Дортмунда је прва на табели са шест бодова, а Херта је осма са три бода.

Раније, актуелни шампион Бајерн из Минхена победио је Вердер у Бремену са 2:0 захваљујући двоструком стрелцу Роберту Левандовском, Волфсбург је победио Ајнтрахт са 1:0, а истим резултатом Штутгарта је победио Мајнц.

Аугсбург и Борусија из Менхенгладбаха одиграли су нерешено 2:2, а исти резултат био је и у Леверкузену у дуелу Бајера и Хофенхајма.

Неки дугиови су дошли на наплату. Они из прошле сезоне. У њој је Херта одолела на Вестфалену (1:1) и тукла Борусију у Берлину (2:1), међутим, на концу суботњег програма другог кола Бундеслиге није имала шансе против разиграног домаћина у Дортмунду. Екипа холандског стратега Петера Боша славила је 2:0 и због чињенице да није примила гол у почетних 180 минута избила на чело табеле, испред шампионског састава Бајерна.

Пред 80.860 гледалаца, углавном у жутим дресовима, у јунака сусрета израстао је Нури Сахин. Турски везиста је био неухватљив за одбрану Херте, као у време док га је тренирао Јирген Клоп. Најпре је у 15. минуту елегантно центрирао Пјеру Емерику Обамејану, а Габонац из прве погодио мрежу за иницијално вођство, да би у 57. затегао праћку са ивице казненог простора и матирао голмана Јурија Јарштајна. Био је то први Сахинов гиол у Бундеслиги још од 13. фебруара 2015, отад је прошло 925 дана.

Екипа Пала Дарадија била је малтене безопасна док су на терену биле ударне игле Калу и Ибишевић, тек у завршних пола сата, кад је већ имала дебели минус, почела је да прети, али ништа од тога није било превише опасно за Милионере.