BL: Borusija (D) sigurna za 1. mjesto!

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su na svom terenu Hertu sa 2:0, u utakmici drugog kola Bundeslige i ostvarili drugu pobedu.  Borusija vratila dugove: Sahin kao kod Klopa, asistencija i gol za pad Herte! Slavlje u Dortmundu.

Fudbal 26.08.2017 | 23:15
Borusija je povela u 15. minutu golom Pjera Emerika Obamejanga u 15. minutu, što je njegov drugi gol u prvenstvu, a pobedu je obezbedio Nuri Sahin u 57. minutu.

Ekipa iz Dortmunda je prva na tabeli sa šest bodova, a Herta je osma sa tri boda.

Ranije, aktuelni šampion Bajern iz Minhena pobedio je Verder u Bremenu sa 2:0 zahvaljujući dvostrukom strelcu Robertu Levandovskom, Volfsburg je pobedio Ajntraht sa 1:0, a istim rezultatom Štutgarta je pobedio Majnc.

Augsburg i Borusija iz Menhengladbaha odigrali su nerešeno 2:2, a isti rezultat bio je i u Leverkuzenu u duelu Bajera i Hofenhajma.

Neki dugiovi su došli na naplatu. Oni iz prošle sezone. U njoj je Herta odolela na Vestfalenu (1:1) i tukla Borusiju u Berlinu (2:1), međutim, na koncu subotnjeg programa drugog kola Bundeslige nije imala šanse protiv razigranog domaćina u Dortmundu. Ekipa holandskog stratega Petera Boša slavila je 2:0 i zbog činjenice da nije primila gol u početnih 180 minuta izbila na čelo tabele, ispred šampionskog sastava Bajerna.

Pred 80.860 gledalaca, uglavnom u žutim dresovima, u junaka susreta izrastao je Nuri Sahin. Turski vezista je bio neuhvatljiv za odbranu Herte, kao u vreme dok ga je trenirao Jirgen Klop. Najpre je u 15. minutu elegantno centrirao Pjeru Emeriku Obamejanu, a Gabonac iz prve pogodio mrežu za inicijalno vođstvo, da bi u 57. zategao praćku sa ivice kaznenog prostora i matirao golmana Jurija Jarštajna. Bio je to prvi Sahinov giol u Bundesligi još od 13. februara 2015, otad je prošlo 925 dana.

Ekipa Pala Daradija bila je maltene bezopasna dok su na terenu bile udarne igle Kalu i Ibišević, tek u završnih pola sata, kad je već imala debeli minus, počela je da preti, ali ništa od toga nije bilo previše opasno za Milionere.